Diyabet hastasına uzaktan takip kolaylığı

Sağlıkta dijitalleşme sürecinin bir ayağı da diyabet hastalığında yaşanıyor. Diyabet Takip Sistemiyle, şeker hastalarının takibinde dijital dönem başlıyor.

Haberler - CHA 24.03.2015 - 12:33

Diyabet hastasına uzaktan takip kolaylığı

Vodafone’un Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayer ve MarlinPlus iş birliğiyle hayata geçirdiği Diyabet Takip Sistemi, kronik hastalıkların takibinde dijital dönemi başlatıyor. Hastaların hayat kalitesini yükseltmeyi hedefleyen sistem, hastanın kan şekeri ölçümünü otomatik yaparak hastaneye aktarıyor ve acil durumlarda doktora SMS ve e-posta ile uyarı gönderiyor.

Proje ile Türkiye’nin her yıl artan ve sadece diyabet için yılda 10 milyar TL’ye erişen sağlık giderlerinin düşmesi ve Türkiye’de sayıları 7 milyona ulaşan diyabet hastalarının yaşam standardını yükseltmeyi hedefleniyor.

DİYABET HASTALARI KAN ŞEKERİNİ EVDE ÖLÇECEK

Düzenli ve sürekli takip altına alınması gereken diyabet hastalarına yönelik geliştirilen Vodafone Diyabet Takip Sistemi’nde hastalar, hastaneye gitmeden her gün kan şekeri ölçümlerini tek bir cihaz üzerinden evlerinde yapabiliyor. Her yaştan diyabet hastasının kolaylıkla kullanabileceği cihazda ek işlem yapmadan bilgiler kontrol için otomatik olarak hastaneye iletiliyor. Tanımlanan değerler dışına çıkıldığında hastanın doktoruna otomatik olarak SMS ya da e-posta uyarısı sistem tarafından gönderiliyor.

Sayfa Yükleniyor...