Mediza Hospital bünyesinde Doğu Anadolu bölgesinin en büyük ‘Yenidoğan çocuk yoğun bakım merkezi’ ünitesini devreye soktuklarını belirten Can Holding sağlık grup başkanı Cemal Can, “Bu yatırımları batıya da yapabilirdik ancak biz zoru seçerek, ülkemizin her yerinin ihtiyacı olduğunu düşünerek, kendi yaşadığımız bölgeyi kalkındırmayı tercih ettik” dedi.

Yatırımın yaşadığı coğrafyaya yatırım yapmak isteyenler için örnek olmasını umduklarını dile getiren Can, “Zor olduğunu biliyoruz ancak ülkemize ve yaşadığımız bölgeye vereceğimiz katkıdan dolayı ayrı bir heyecan ve gurur yaşıyoruz. Bu yatırımları sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Bu şekilde atılımlarımız devam edecek, önümüzdeki 5 yıllık plan içerisinde 2 hastane daha devreye sokacağız ” şeklinde konuştu.

“HER ANLAMDA KATMA DEĞER”

Bu yatırımın bölgeye sadece sağlık anlamında katkı sağlamayacağına da değinen Cemal Can, “Bölgeye yapılan bu yatırım, büyük bir istihdam olanağı sağlarken ekonomik anlamda da büyük bir katma değer sağlayacaktır” ifadesini kullandı.