Hakkari Yeni Mahalle'de yaşayan ve ilk çocuğuna hamile olan Bahar Kazandıoğlu, doğum sancıları başlayınca yakınları tarafından Hakkari Devlet Hastanesi Doğum Servisine kaldırıldı.

Gerekli tetkikler sonrası doğuma alınan anne Kazandıoğlu, normal doğumla bir kız bebek dünyaya getirdi.

Baba Ümit Kazandıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, görevlilerin bebeği servise almasının ardından bebeğin kolunu kımıldatamadığını fark ettiklerini ve durumu doktora bildirdiklerini söyledi.

Doktorun yaptığı incelemenin ardından doğum esnasında bebeğin kolunun çıktığının belirlendiğini iddia eden Kazandıoğlu, bebeğin tedavi altına alındığını ifade etti.

"Doğumda bebeği aşırı derecede zorlamışlar. Zorladıkları için de kolu çıkmış. Sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" diyen Kazandıoğlu, şunları kaydetti: "Doktor doğumu kendisinin yaptırmadığını, ebe ve hemşirelerin doğumda görev aldığını söyledi. Doktorun tabiriyle 'binde bir olan' bir olay bizim başımıza geldi. Bebeği fizik tedaviye gönderecekler ve sinir testi yapılacak. Benim maddi imkanım yok. İlerleyen günlerde çocuğum sakat kalırsa nasıl tedavi ettireceğimi de bilmiyorum. Umarım çocuğumda kalıcı bir sorun oluşmaz."