Doktorlar kanser için pedal çeviriyor

Seçilmiş konularda farkındalık yaratmak ve kuruluşlara yardım toplamak amacıyla yapılan Küresel Bisiklet İnsiyatifinin (Global Biking Initiative) bu yılki katılımcıları arasında bulunan Türk ekip kanser için pedal çevirecek.

ntv.com.tr 03.07.2017 - 09:29

Doktorlar kanser için pedal çeviriyor

Geçen yıl Florence Nightingale Hastanesi doktorlarından Şefik İyidem ve Mazhar Çelikoyar, Küresel Bisiklet İnsiyatifinin (Global Biking Initiative) Europe bisiklet yolculuğuna katıldı. Türk doktorlar kanser mücadelesine destek amacıyla bisikletleriyle Viyana’dan Berlin’e gitti. 

Bu yıl ekibe Burcu Gümüşay da eklendi. 3 kişilik ekip, Florence Nightingale Hastaneleri adına  GBI Europe’ta pedal çevirecek.

GBI Europe 2017 için Londra’dan Düsseldorf’a gidilecek. 6 gün sürecek yolculukta günlük sürüşler 100-120 km dolayında.

Küresel Bisiklet İnsiyatifine katılanlar, kendi ülkelerinde seçmiş oldukları kuruluşlara yardım toplamaya çalışıyor. Geçen yıl etkinliğe katılan Türk ekip Kanser Savaşçıları Derneği’ne destek olmayı amaçlamıştı.

Bu yıl da amaç, kansere ve kanser hastalarının sorunlarına dikkat çekmek. Türkiye grubunun %30’u İstanbul Florence Nightingale Hastanesi tarafından destekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...