İlişkili Haberler

Medimagazin'in haberine göre, doktorların, mesleklerinden önce insan olarak DRx katılımcıları ile buluşmaya hazırlandığını belirten Türkiye Klinikleri Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Dr. Deniz Akagündüz Akgül düzenledikleri organizasyon ile ilgili, “Bu değerli meslek mensupları, hekimden önce insandır aslında. Her insan gibi umutları, hayalleri, duyguları, dertleri, soruları ve sorunları vardır. Her hekimin de her insan kadar empatiye ihtiyacı olması doğaldır” değerlendirmesinde bulundu.

Empatinin hekimleri anlamak için de önemli odak noktası olduğuna vurgu yapan, doktorlara isimlerinden önce ‘doktor bey/doktor hanım’ diye hitap edildiğini çünkü bu mesleğin bir hayat tarzı olarak isimlerin önüne geçtiğini söyleyen Akgül, organizasyonun amacını şöyle özetledi:

“Doktor kimliklerinin yanında başka kimlikler ve farklı renkler taşıyan ve her şeyden önce ‘insan’ olan bu kimlikleri daha yakından tanımak ve topluma tanıtmak için düşünülmüş ve hayata geçirilmiştir DRx.”

9 Şubat tarihinde Ankara’da Ord. Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonunda bir araya gelecek olan doktorlar ‘önce insan’ kimliklerini gözler önüne sermek için Drx’in katılımcıları ile buluşacak. Organizasyona www.drx.com.tr adresinden rezervasyon ile katılım sağlanacak. Doktorların mesleklerini askıya asarak katılacağı organizasyon halka açık ve ücretsiz olacak.

VİDEO: DOKTORLAR MESLEKTAŞLARININ ÖLDÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİ