'Doktorsun, maske taksaydın'

Hastanın, kendisini muayene eden doktorun yüzüne hapşırmasıyla başlayan ve hakaretle devam eden kavga yargıya taşındı. Olayı güvenlik kameraları çözecek.

01.01.2014 - 12:23

'Doktorsun, maske taksaydın'

Star gazetesinde yer alan habere göre, Üsküdar Devlet Hastanesi’nde yaşanan garip olay şöyle gelişti: Boğaz ağrısı şikayeti olan 29 yaşındaki kadın Z.İ eşi B,İ ile birlikte hastanye gitti. 28 yaşındaki doktor Ö.F.B.’nin muayane ettiği Z.İ , boğazının kontrolünün ardından doktorun yüzüne doğru hapşırdı. Yüzünü, gözünü silen doktorun bu hareketine sinirlenen Z.İ “Ne o ben veremli miyim?” diyerek muayeneyi yarıda kesip dışarı çıktı.

Kısa süre sonra eşi S.İ. ile birlikte doktorun bulunduğu yere gelen kadın, kocasına doktoru gösterdi. S.İ. doktor Ö.F.B’ye yönelerek “Sen neden maske takmıyorsun?” dedi ve ardından küfür etti. Hakarete maruz kalan doktor Ö.F.B bunun üzerine suç duyurusunda bulundu.

Z.İ ve S.İ hakkında hakaret suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Anadolu 20. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen ve Sağlık Bakanlığı’nın da avukatla temsil edildiği davada doktor Ö.F.B hastasından değil ama kendisine hakaret eden eşinden şikayetçi olduğunu belirtti. Z.İ ve S.İ. suçlamalarını reddederken, duruşma, güvenlik kameralarının izlenmesi için ertelendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...