Ebola için toplandılar

Ebola salgınıyla mücadele etmek üzere 47 Afrika ülkesi Benin'de toplandı. DSÖ Afrika temsilcisi Dr. Chan, salgının sağlık sistemi ve  sosyo-ekonomik kalkınmanın önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi.

04.11.2014 - 10:50

Ebola için toplandılar

Dünya Sağlık Örgütü Bölgesel Komitesi’nin 64. oturumu vesilesiyle yapılan toplantıda, Benin Sağlık Bakanı Dorothee Akoko Kinde Gazard, BM Binyıl Kalkınma Hedefleri çerçevesinde Afrika’nın son 10 yılda sağlık başta olmak üzere farklı alanlarda ciddi gelişmeler kaydettiğini açıkladı.

Ancak Gazard, bu gelişmelere rağmen sağlık sistemini ve evrensel sağlık güvenliğini güçlendirmek için başka reformların gerektiğine dikkati çekti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Afrika temsilcisi Dr. Margaret Chan de Ebola salgınının sağlık sistemi ve ülkelerin sosyo-ekonomik kalkınmasının önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini vurguladı.

Benin'in başkenti Kotonu’da düzenlenen toplantıda, yarın Dr. Margaret Chan yerine geçecek yeni DSÖ Afrika temsilcisinin seçileceği belirtildi. Toplantı cuma günü sona erecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...