Genetiğin geleceği İstanbul’da tartışılacak

Türkiye İnovasyon Konferansı'nın öne çıkan konukları; kanser genlerini keşfeden Prof. Mary Claire King ve beyin cerrahisindeki çalışmalarıyla çok konuşulan Prof. Murat Günel.

23.11.2011 - 15:28

Genetiğin geleceği İstanbul’da tartışılacak

Turkistime tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayelerinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ev sahipliği ve Turkcell’in stratejik ortaklığında 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Türkiye İnovasyon Konferansı” alanlarında birbirinden önemli isimleri ağırlayacak.

Temel olarak iş dünyasındaki yenilikçi düşünceyi, ürünleri, süreçleri ve şirketleri desteklemeyi amaçlayan konferansta, dünya tıp literatürüne geçmiş iki bilim insanı, göğüs ve yumurtalık kanserine yol açan genleri keşfederek dünya tıp literatürüne geçen Prof. Mary Claire King ve beyin cerrahisi dalında gerçekleştirdiği çalışmalarla son yılların çok konuşulan bilim insanlarından Yale Üniversitesi Beyin Damar Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Murat Günel de katılacak.

HANGİ HASTALIKLARA ÇÖZÜM KAPIDA?
Dünyaca ünlü iki genetikçinin katılımıyla düzenlenecek “Genom Projeleri İnsanlığa Ne Vaat Ediyor” başlıklı panel konferansın ikinci günü düzenlenecek. Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Tayfun Özçelik’in moderatörlüğünü yapacağı panelde kanser çalışmalarının bugünü, genetiğin sınırları ve yakın gelecekte hangi hastalıklara çözüm bulunabileceği tartışılacak.

7-8 Aralık tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “Türkiye İnovasyon Konferansı”na katılım koşulları ve programa ilişkin ayrıntılı bilgiye, www.turkiyeinovasyonkongresi.com adresinden ulaşmak mümkün.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...