Hastanelerde yeni dönem

Sağlık Bakanlığı hastanelerinde 'birlik' dönemine geçiliyor. Mevcut baştabip ve diğer hastane yöneticilerinin görevleri sona erecek.

Haberler 01.11.2012 - 19:33

Hastanelerde yeni dönem

2 Kasım 2011'de yayımlanan Bakanlığı'nın teşkilat yapısını yeniden düzenleyen 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu hastane birlikleri oluşturulması kararlaştırılmıştı. Bunun için verilen bir yıllık süre yarın doluyor.

TRT'nin haberine göre, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı, başkanlar, hastane yöneticileri, başhekim ve müdürlerle genel sekreterin teklifi üzerine sözleşme yapacak.

2-4 yılı kapsayacak sözleşmeler, bu sürelerin sonunda yenilenebilecek. Genel sekreterin başarısızlık sebebiyle değişmesi halinde başkanların ve başarısızlığa sebebiyet veren hastane yöneticilerinin sözleşmeleri kendiliğinden sona erecek.

Düzenlemeye göre kamu hastane birliklerinin oluşturulmasının ardından bakanlık ve bağlı kuruluşlarında görevliyken hastanelere sözleşmeli yönetici olarak atanacaklar, sözleşmenin geçerli olduğu süre içinde kurumlarından aylıksız izinli sayılacak.

Sayfa Yükleniyor...