“İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla hedef 150 bin kişiye ulaşmak

Nestlé Türkiye, Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle başlattığı “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla kamuoyunda beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

ntv.com.tr 12.05.2016 - 23:11

“İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla hedef 150 bin kişiye ulaşmak

Nestlé, kuruluşunun 150. yılında Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle, Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri” programını başlattı. Üç yıl devam edecek programın ilk yılında hedef, 150 bin kişiye ulaşmak.

Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar; Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacak. Konuşmacılar, 10 ilde 25 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halkla paylaşacak. Proje ile Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlanacak.

DENGELİ BESLENME, FİZİKSEL AKTİVİTE, RUH VE ZİHİN SAĞLIĞI

“İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” etkinliklerine katılacak uzmanlardan Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş programla ilgili şunları söyledi: “Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın temeli, dengedir. Etkinlikler sırasında kişilerin sağlıklı beslenme için doğru seçimleri nasıl yapabileceklerini, besinleri hangi miktarda ve sıklıkta yemeleri gerektiğini ve bunu hayatlarında nasıl sürdürülebilir kılabileceklerini anlatacağız.”

Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen de nefes ve suyun önemine değinerek, “Bu ikisi olmadan yaşam mümkün değil. Yaşam kalitemizi direkt etkileyen nefesin doğru alınması, su tüketiminin sağlık üzerinde etkileri ve fiziksel aktivitenin önemini; hem bir diyetisyen hem de bir milli sporcu olarak paylaşacağım” dedi.

Spor Eğitmeni Murat Bür ise fiziksel aktivite kadar kişinin yaptığı aktivitenin sürdürülebilir olmasının önemine değinerek, “İnsanlar spor yapmaya başlıyorlar ama kısa sürede bırakıyorlar. Oysa önemli olan düzenli, belli bir tempoda, belli aralıklarla ama kesintisiz spor yapmaktır. Kolay, en az masraflı, her zaman ve her yerde yapılabilecek bir spor var; yürümek” diye konuştu.

İyi Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan da kişinin zihnine ve ruhuna özen göstermesinin uzun ve sağlıklı bir ömür için, beslenme ve fiziksel aktivite kadar önemli olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Nasıl beslendiğimiz, nasıl uyuduğumuz, nasıl düşündüğümüz, strese karşı tepkilerimiz ve daha birçok unsur yıllar içinde ne kadar yıprandığımızı belirliyor. Ben turumuz sırasında kişilere ruh sağlıklarını korumak ya da rahat bir uyku uyumaları için, hayatlarını kolaylaştıracak ve daha iyi yaşamalarına yardımcı olacak ipuçları vereceğim.”

İYİ YAŞAMLA İLGİLİ HER ŞEY İYİBESLENMUTLUYASA.COM’DA

Nestle’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam vizyonu doğrultusunda, insanların bu alanda merak ettiklerine ışık tutmak ve bilinç oluşmasına destek olmak amacıyla kurulan iyibeslenmutluyasa.com adlı web sayfasında etkinlikte yer alacak uzmanların görüşlerinin yer aldığı video içeriklere ve daha fazlasına ulaşmak mümkün olacak. Beslenmeye bütünsel açıdan bakan ve 4 farklı bölümden oluşan bu yeni platform, birçok farklı alanda insanlara bilgi kaynağı olmayı amaçlıyor. Sağlıklı beslenme ipuçları, hayattan keyif almayı sağlayacak aktivite önerileri, sağlıklı uyku ve stres yönetimi ile ilgili tavsiyeler ve sağlıklı bir yaşam için doğru giyim önerilerinin yanı sıra web sayfasında, ziyaretçilerin kendi vücut kitle endeksini, bazal metabolizma hızlarını ve farklı aktivitelerle kalori harcama değerlerini hesaplayabilecekleri bölümler de bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...