Kalbinizi sağlam tutmak için “arının”

Kalp-damar hastalıkları büyük oranda önlenebilir ve tedavi edilebilir hastalıklar grubunda. Ancak sağlıklı yaşam konusunda kamu spotlarıyla, medya aracılığıyla devamlı bilgilendirme yapıldığı halde kalp damar hastalıkları dünyada ve ülkemizde ölüm sebepleri arasında hala başı çekiyor.

ntv.com.tr 07.07.2017 - 09:01

Kalbinizi sağlam tutmak için “arının”

Kalp-damar hastalıklarının gelişiminde genetik faktör çok önemli rol oynuyor ancak diğer risk etkenlerine dikkat edildiğinde, genetik yatkınlık olduğu halde hiçbir problemle karşılaşmadan kişi hayatına sağlıklı şekilde devam edebiliyor. Ya da risk grubuna girdiğini bildiği için kardiyolojik kontrollerini düzenli yaptırıyor ve erken müdahale ile kalp hastalılarından uzak durabiliyor.

KALBİNİZ İÇİN DETOKS YAPIN

Yanı sıra kalp detoksu ile kalp-damar hastalıkları riskini azaltmak da mümkün. Detoksu, sağlık için vücudun ve zihnin arınması şeklinde tanımlayabiliriz. Detoks boyunca alkol, çay, kahve, tütün ürünleri, hayvansal protein tüketmezsiniz. Az miktarda kalorisi düşük beslenirsiniz. Tükettiğiniz gıdaların büyük kısmı meyve, sebze, salata ve sudan ibarettir.

KALP DETOKSU İLE HAFİFLEYİN, YORULMAYIN!

Bu süre içinde kendinize vakit ayırır, bedeninizi şımartırsınız. Bu ruh sağlığınıza iyi gelir. Stresten kurtulmanıza yardım eder. Kaybettiğiniz kilolarla daha fit görünüme sahip olmak beden ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissettirirken kalp damar sağlığınıza büyük katkıda bulunur. Zira aylarca diyet yaptığınız halde bir türlü düşüremediğiniz kolesterolün normale ne kadar yaklaştığını gözlersiniz. İnsülin direnciniz düzelir. Kilo kaybının eğer varsa şeker hastalığı ve yüksek tansiyona da olumlu etkisi olacaktır. Hafiflemek, spora daha kolay yönelmenizi sağlayacak, artık yorulmadığınız için yürüme mesafelerinizi arttıracaksınız.

DOKTOR KONTROLÜNÜ İHMAL ETMEYİN

Böylece kalp damar hastalıklarının önlenebilir ya da kontrol altına alınabilir risk faktörlerinden sigara, hiperkolesterolemi, diyabet, hipertansiyon, obezite, stres, depresyon ve hareketsizlik için yapmanız gerekeni yapmış olacaksınız. Tabii tüm bunları belli aralıklarla ve doktor kontrolünde yapmanız şartıyla...

Sayfa Yükleniyor...