'Kanser algısı değişiyor'

‘Yıllardır yanlış yaptık, kanseri, kötü ve ölümcül hastalık diye adlandırıp ona teslim olduk’ diyen Patoloji Uzmanı Dr. Elif Güveloğlu, ‘Kanser iyileşir’ adlı kitabında, kanser algısının değiştiğini söylüyor, ‘Hastalıkla ilgili gerçekler gün yüzüne çıkıyor’ diyor.

Haberler 15.10.2014 - 09:46

'Kanser algısı değişiyor'

Dr. Elif Güveloğlu, patoloji uzmanı, ayrıca fitoterapi konusunda da yüksek lisans yapmış bir hekim. Patoloji ihtisası sırasında hem kanserleşmiş hem de normal dokuları mikroskop altında inceleme şansı bulmuş. Kanser hastalarına danışmanlık yapan Dr. Güveloğlu, hastalıkla ilgili tecrübelerini, “Kanser iyileşir" adlı kitapta topladı. Kitabında kanseri yenmenin mümkün olduğunu söyleyen Dr. Güveloğlu, “Uzun araştırmalar sonrasında, bağışıklık sisteminin vücuttaki kanser hücrelerine neler yaptığını mikroskop altında gördüğümde dedim ki; insan bedeninin kanseri yenmesi bir mucize değil, yaratılışımızın doğal bir parçası” diye konuşuyor.

İnsan vücudunda kansere karşı birçok savunma sistemi olduğu gibi, kanseri iyileştirecek güçlerin de bulunduğunu belirten Güveloğlu, Hayykitap’tan çıkan Kanser İyileşir’in okuyucuya vaat ettiği bilgiler hakkında şunları söylüyor: “Bedenimiz tamir mekanizmaları ile dolu. DNA tamiri ile kanserleşen hücrelerin bir kısmı normale döndürülebiliyor, döndürülemeyenleri ise oldukça güçlü bir ‘bağışıklık’ sistemi ordusu karşılıyor. Kısacası bizde zaten var olan ‘anti kanser’ bağışıklık sistemlerimizi yeterince çalıştırabilirsek, kanserin oluşmasını veya oluştuktan sonra ilerlemesini durdurmak mümkün.”

"ARTIK KANSER SİZE TESLİM OLACAK"
Kitabın hem kanser hastalarına ve hasta yakınlarına, hem kanserden korunmak isteyenlere, hem de tıp öğrencilerine ve doktorlarına kaynak niteliğinde olduğunu belirten Güveloğlu, kitabının binlerce bilimsel araştırma okunup incelenerek yazıldığını ve 1800’ün üzerinde referans gösterildiğini söylüyor.

‘Kanserden nasıl korunuruz, nasıl kurtuluruz?’ sorusunun cevabı, kanser tedavisinde doğal güçler, en etkili bitkisel/hayvansal takviyeler ve onların kemoterapi/radyoterapi ile uyumları, mutfaktaki kanser savar özel iksirler, çorbalar, salatalar, tatlılar, çaylar hangileri gibi çok sayıda soruya yanıt veren Dr. Güveloğlu okurlarına, “Mutfağımızda her gün elimize aldığımız besinlerin, bilimsel araştırmalarda sergiledikleri marifetleri gördükçe, hayretler içerisinde kalacak, tabiatın gücünü daha iyi anlayacak ve Yüce Yaradan’a bir kez daha hayran olup şükredeceksiniz... Ve artık kanser size ‘teslim’ olacak!” diye sesleniyor.

Sayfa Yükleniyor...