Kanser hastası çocuklara gençlerden destek (15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü)

İstanbul Gençlik Platformu gönüllüsü gençler 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü için farkındalık yaratmak ve kanser hastası çocuklara destek olmak için “Umut Kardeşliği” projesi yürütüyor. Gönüllü gençler İstanbul’daki hastanelerin onkoloji bölümlerindeki çocuk oyun odalarına, çocukların tedavileri boyunca oynayabilecekleri kutu oyunları, oyuncaklar ve boyama kitapları alıyor.

Haberler - ntv.com.tr 15.02.2019 - 10:08

Kanser hastası çocuklara gençlerden destek (15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü)

15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanser Günü nedeniyle çocukluk çağı kanserlerine dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla yürütülen “Umut Kardeşliği” projesiyle, kanser hastası çocuklara psikolojik destek amaçlanıyor. 

“Umut Kardeşliği” projesi hakkında bilgi veren İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can Coşar,  “Biz bugün hayatının en güzel çağında böyle büyük bir mücadele veren kardeşlerimizin yanlarında olmak istedik. Sadece gençler olarak, kısıtlı kaynaklarla bir aydır İstanbul’un farklı noktalarında kampanyalar yürütüyoruz ve bu süre zarfında gençlerin destekleri ile birlikte bugün Cerrahpaşa, Çapa, Kanuni Sultan Süleyman, Pendik, Okmeydanı ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin hematoloji ve onkoloji bölümlerinde tedavi gören çocukların, çocuk oyun odalarına kutu oyunları başta olmak üzere oyuncaklar, boyama kitapları ve kırtasiye malzemeleri bağışladık. Bizim için çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmekten daha büyük bir mutluluk yok” dedi.  

Sayıları bini aşan İstanbul Gençlik Platformu Gönüllüleri ayrıca bu hafta boyunca sarı kurdele takarak İstanbul’un birçok farklı noktasında toplumun dikkatini Dünya Çocukluk Çağı Kanserine çekmeye ve farkındalık yaratmaya çalışıyor. Platformun amacı hem İstanbul’da hem de ülkemizin farklı noktalarında kanser tedavisi gören çocuklara destek olabilmek.

VİDEO: KANSER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Sayfa Yükleniyor...