Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte anneler, kanser hastası çocuklarının kendilerine yazdığı mektupları gözyaşlarıyla okudu.

İzmit Belediyesince düzenlenen etkinlikte Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören 18 çocuk, annelerine mektup yazdı. Mektupları değerlendiren jüri, 18 anneyi de "yılın annesi" seçerek, plaketle ödüllendirdi.

Lösemi hastası 12 yaşındaki İsa Temur'un kendisine yazdığı mektubu okuyan anne Kudret Temur, gözyaşlarına hakim olamadı. Mektubu yarıda kesmek zorunda kalan Temur, dinleyenlere de duygulu anlar yaşattı. Oğlunun lösemi hastası olduğunu ve 21 gündür hastanede yattığını anlatan Kudret Temur, "Oğluma çok teşekkür ediyorum, onunla gurur duyuyorum. İnşallah iyi olacak, hastalığını beraber yeneceğiz. Evime götüreceğim onu" diye konuştu.

Temur'un annesine yazdığı mektupta şu ifadeler yer aldı: "Her şeyden önce o benim annem. Gözümü dünyaya açtığımda ilk onu gördüm. O günden sonra beni kimseye muhtaç bırakmadan el bebek, gül bebek büyüttü. Ne zaman ihtiyaç duysam onu hep yanı başımda gördüm. Beni asla yalnız bırakmadı. Hayattaki yürüyüşümde en büyük yol arkadaşım oldu. Benim annem, bana duyduğu sevgiyle, fedakarlıkla yılın annesi olmayı fazlasıyla hak etti. O beni hep sevdi, ben de onu çok seviyorum."

TEK DİLEKLERİ, ÇOCUKLARININ İYİLEŞMESİ
Sakarya'nın Geyve ilçesinden 17 yaşındaki kanser hastası oğlu Samet Toylar'ın tedavisi için geldiği hastanede 40 gündür kalan Mürvet Toylar da evladının mektubunu okuduğunda çok mutlu olduğunu belirtti. "Çok değişik duygular içindeyim, anlatılmaz, tarifi yok" diyen Toylar, "Oğlum 40 gündür tedavi görüyor, oğlumun sonuna kadar yanındayım. 4 çocuğum var. Samet ne kadar iyiyse biz de o kadar iyiyiz. Her gün biraz daha iyiye gittikçe, biz o kadar mutluyuz. İnşallah iyi günler bizi bekliyor. Tek dileğim onun iyileşmesi" şeklinde konuştu.