Akdeniz ülkelerindeki onkologların çalışmalarını duyurmayı hedefleyen MMOF kongrelerinin ilki 2009 yılında Atina’da gerçekleşmişti. Kanser konusunda Avrupa’da ESMO kongresinden sonra en zengin içeriğe sahip olan MMOF’un ikinci kongresi İstanbul’da yapılacak.

Kanser ile ilgili tüm hekimleri ilgilendiren kongre, multiidisipliner niteliğiyle önemli bir platform olacak. Yunanistan, Türkiye, Amerika, Mısır, Almanya ve İtalya gibi çeşitli ülkelerden 122 panelistin katılacağı kongrede en yeni tedavi yöntemleri tartışılacak, yeni geliştirilen ve kullanıma giren ilaçlar hakkında bilgiler aktarılacak, bu çalışmaları gerçekleştiren araştırmacılar tarafından konferanslar verilecek. Araştırmacılar, yaptıkları çalışmaları sözlü ve poster şeklinde sunma olanağı bulacak.

132 bildiri başvurusunun yapıldığı kongrenin başkanlığını MMOF Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Onat üstlenirken, Bilimsel Komite Başkanlığını Prof. Dr. Nil Mandel, Genel Sekreterliğini ise Prof. Dr. Gökhan Demir yapacak.

Bilimsel programın konu ve konuşmacıları titizlikle seçilen kongrede, özellikle Akdeniz bölgesinde sık görülen kanserler ele alınacak.

2.MMOF Kongresi 17 – 20 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul Ceylan InterContinental Otel’de yapılacak.

Kongreyle ilgili geniş bilgi için, www.mmof2011istanbul.org sitesi ziyaret edilebilir.