Kazımkarabekir Belediye Başkanı Mustafa Kol, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nda Boyacı Mahallesi'nde başıboş atın bir çocuğu ısırmasıyla ortaya çıkan kuduz vakasının ardından ilçede her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Üzücü bir olay yaşadıklarını anlatan Kol, "Mahallemiz karantinaya alındı. Belediye olarak gerekli ilaçlama çalışmalarını yaptık. Kuduz vakasından etkilenen ailenin de aşıları yapıldı. Diğer hayvanlar da aşılanacak. İlçedeki başıboş hayvanları topladık. Şu an kuduz vakası sadece tek mahalleyle sınırlı" dedi.

Kuduz at tarafından ısırılan Enes Kaçar'ın (10) teyzesi Hatice Uçar da kız kardeşi ve yeğenlerini bayramda ziyaret için ilçeye geldiğini söyledi. Yeğeni Enes'i ısıran mahallede başıboş gezen atın ertesi gün öldüğünü ifade eden Uçar, şöyle konuştu: "Atın kuduz olduğu bilgisi gelince hemen başta Enes olmak üzere tüm aile fertlerine kuduz tedavisi başlatıldı. Ayrıca mahalle karantinaya alındı ve her taraf dezenfekte edildi. Bayram bitmesine rağmen mahalle karantinada olduğu için misafirliğe geldiğimiz evden ayrılamıyoruz. Ev halkı olarak tedavimiz devam ediyor. Şu anda bir sıkıntı yok ama kimseye gidip gelmiyoruz. Karaman'a evime de gidemiyorum."

"ATI SULAMAK İSTEDİM"
Atın ısırdığı küçük Enes ise sokakta gezen atı sulamak için yakaladığını ancak elini ısırmak istediğini belirterek, "Elimi kaçırdım. Sonra göğsümden ısırdı. Ağladım eve kaçtım. Evde biraz uyudum. Ertesi gün at ölmüş. Bana iğne vurmaya başladılar" diye konuştu.