Karnından 15 kilo tümör çıktı

Adana'da ameliyat edilen bir hastanın karnından çapı 125 santimetreyi, ağırlığı yaklaşık 15 kilogramı bulan tümör çıkarıldı.

Anadolu Ajansı 15.08.2016 - 13:27

Karnından 15 kilo tümör çıktı

Çukurova Üniversitesinden (ÇÜ) yapılan açıklamaya göre, Mersin'de yaşayan 61 yaşındaki emekli öğretmen Hamit Zantur, geçtiğimiz aylarda sindirim sistemi rahatsızlığının ardından iki farklı sağlık merkezine başvurdu.

Tetkikler sonucu karnında büyük bir kitle olduğunu belirlenen Zantur, Adana'daki başka bir merkeze sevk edildi.

Orada da bir süre kemoterapi ve radyoterapi gören ancak istediği sonucu alamayan Zantur, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Cerrahi Onkoloji Bilim Dalına başvurdu.

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde yapılan ameliyatla, Zantur'un karnından en büyüğünün çapı 75 santimetre olan, toplam çapı 125 santimetreyi bulan tümörlü kitle çıkarıldı. Kitlenin ağırlığının ise yaklaşık 15 kilogram olduğu belirlendi.

Tedavisi tamamlanan Zantur, hastaneden taburcu edildi.

Hamit Zantur, ameliyatını yapan sağlık ekibiyle birlikte.
Hamit Zantur, ameliyatını yapan sağlık ekibiyle birlikte.

Hamit Zantur,

Bu operasyonun tıp literatüründe son derece önemli bir yerinin olduğunu vurgulayan Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, "Kitle, vücudun en büyük ana damarını içine almıştı. Bu yüzden operasyona kalp damar cerrahisinden hocamız da katıldı ve son derece başarılı bir çalışmayla kitleyi çıkardık." ifadelerini kullandı.

Karnındaki kitleden kurtularak sağlığına kavuşan Hamit Zantur da Balcalı Hastanesine gelirken acılar içinde olduğunu dile getirdi.

Başta Cem Kaan Parsak olmak üzere tüm doktorların ve sağlık ekibinin kendisini güvende hissettirdiğini, bunun üzerine de operasyona girdiğini bildiren Zantur, "Bu kadar büyük bir kitlenin vücudumdan nasıl çıktığını anlamadım. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...