Kemikleri de vücudu da eriyor

Orak hücreli anemi hastası olarak dünyaya gelen ve zamanla kemiklerinde erime başlayan Nefle Balcıoğlu, günden güne kilo kaybı yaşayarak adeta eriyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.05.2016 - 15:26

Kemikleri de vücudu da eriyor

Hatay'da yaşayan orak hücre anemi hastası 48 yaşındaki Nefle Balcıoğlu, sağlık sorunları nedeniyle 60 kilodan 28 kiloya düştü.

Aşırı kilo kaybı nedeniyle ayağa dahi kalkamaz hale gelen evli ve bir çocuk annesi Nefle Balcıoğlu, yaşadığı kilo kaybı nedeniyle tıpkı bir çocuk gibi görünmeye başladı.

Balcıoğlu, duygularını "Canım acıyor, konuşurken bile güçlük çekiyorum. Günlerim yatakta veya hastanelerde geçiyor. Eskisi gibi sağlıklı olmak için her gün hayal kuruyorum" şeklinde dile getirdi. 

Eşi Ramazan Balcıoğlu (46) ise 17 yıllık hayat arkadaşıyla evliliklerinin ilk yıllarında mutlu bir yuvalarının olduğunu söyledi.

Eşinin ilerleyen hastalığı yüzünden her geçen günlerinin acı dolu olduğunu aktaran Balcıoğlu, eşine bakmak için çalışamadığını belirtti.

"HASTANIN DÜZENLİ DİYALİZE GİRMESİ GEREKİYOR"

Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Hekimi Dr. Gönül Oktay da kalıtsal bir kan hastalığı olan orak hücreli aneminin, hastalarda ağrılara neden olduğunu belirtti.

Balcıoğlu'nun klinik durumunun da kötü seyirli olduğunu aktaran Oktay, hastanın sağlık durumunun iyiye gitmesi için düzenli diyalize girmesi, diyetini düzgün uygulaması ve orak hücreye bağlı olarak düzenli kan alması gerektiğini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...