Kızı için önce zayıfladı, sonra böbreğini verdi

Havva Çimen, 5 yıldır diyalize bağlı yaşayan kızı için fazla kilolarından kurtularak doğum gününde kızına böbreğini hediye etti.

18.01.2011 - 16:11

Kızı için önce zayıfladı, sonra böbreğini verdi

Silifke'de yaşayan 48 yaşındaki Havva Çimen, 5 yıldır diyalize bağlı olarak yaşamını sürdüren 26 yaşındaki kızı Seçil Gök'ün sağlığının giderek bozulmasına dayanamadı ve böbreğini bağışlama kararı aldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü'ne başvuran anne-kıza organ nakli için gerekli tetkikler yapıldı. Ancak Havva Çimen'in fazla kiloları nedeniyle nakil hemen gerçekleştirilemedi. Bunun üzerine 100 kilo olan Havva Çimen, 11 kilo zayıfladı ve doğum gününde kızına böbreğini verdi.

Doktorlarından, ameliyatın kızının doğum gününe denk getirilmesini isteyen Havva Çimen, 12 Ocakta kızına böbreğini hediye etti. Çimen, kızının sağlığına kavuşmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan da ''Ameliyatın doğum gününde yapılmasını istediler biz de onların bu isteğini kırmadık. Ama doğum gününü taburcu olmasına yakın kutlamak istedik. Annenin böbreği Seçil'e uyum sağladı. Böbreği takar takmaz idrar geldi'' dedi.

EN GÜZEL HEDİYE
İlaç eğitimi alacağını düşünürken sürpriz doğum günü pastasıyla karşılaşan Seçil Gök de duygularını şöyle dile getirdi:

''Bana en güzel ve anlamlı hediyeyi annem verdi. Onun bu fedakârlılığı karşısında minnettarım. Akdeniz Üniversitesi ekibine de bu sürpriz pasta için çok teşekkür ederim. Çok mutluyum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...