İlişkili Haberler

Kanser hastalarına ücretsiz tedavi imkanı sunacak lösante onkoloji hastanesi hizmete açıldı. Sağlık Bakanlığı'nın ruhsat için 100 yatak şartı koştuğu hastane, 400 yataklı olarak inşa edildi ama ruhsat sorunu nedeniyle 100 yataklı olarak hizmet verecek.

Müzik Grubu Sütlü Kakao'nun sahnesiyle başlayan açılış, Mavi Orkestra, çocuklardan oluşan bando, LÖSEV Okul Dansı, Farkındalık Korosu, LÖSEV Korosu, Balkan Topluluğu, Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterileriyle devam etti.

"BU BİNALAR BİR ANIT VE MABET GİBİ TARİHE GEÇECEKTİR"

LÖSEV Başkanı Üstün Ezer, açılışta yaptığı konuşmada, LÖSEV'in 16 yıl önce bir masa ve bir sandalye ile kurulduğunu ve devlet desteği almadan bugünlere ulaştığını söyledi. Gelinen süreç sonrasında Onkoloji Kenti ve tüm branşların yer aldığı LÖSANTE Hastanesi'nin açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Ezer, "Tüm Türk halkının tuğla tuğla ördüğü, mühendisi, taşeronu, işçisi ile büyük emek sarf edilerek yapılan bu binalar, bir anıt bir mabet gibi tarihe geçecektir" dedi.

Ezer, yüzde 20 olan kanserden iyileşme oranını yüzde yüze çıkartmayı hedeflediklerini belirtti. Ezer, şunları kaydetti:

ÜCRETSİZ KANSER TEDAVİSİ YAPACAK

"Bu proje, LÖSEV ailesinin ortak rüyası ve gurur kaynağıdır. Bundan 16 yıl önce çocukların hemen hepsinin kaybedildiği, Türk filmlerinin amansız hastalığı, ailelerin kabusu olan lösemi bugün LÖSEV sayesinde yüzde 92'sinin tedavi edildiği, tüm Türkiye'nin kucakladığı, adeta 'İyi ki lösemi olmuşum' bile dedirten bir hastalık olmuştur. Bizim, tek derdimiz var. O da hayatları bizlere emanet edilmiş olan Lösemili ve kanserli çocuklarımızdır. Diliyoruz ki hiçbir çocuğumuz, yetişkinimiz hastalanmasın, ama gerek olursa bizim diyebileceğimiz bir hastanemiz var. Türkiye'nin en donanımlı 'LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesi' ülkemize hayırlı uğurlu olsun."

"BİR TUĞLA DA SEN KOY" 

Ankara İncek'te bulunan hastane yetişkin - çocuk ayrımı yapmaksızın tüm kanser hastalarına ücretsiz hizmet verecek. Bağışların devam etmesi için "Bir tuğla da sen koy" kampanyası devam edecek.