Lösemi hastası Şahadiyenur yaşamak için yardım bekliyor

KOAH hastası olduğu için çalışamayan Tahir Ocak, kan kanseri teşhisi konulan 13 yaşındaki kızı Şahadiyenur'un tedavi masrafları için hayırsever kişi ve kuruluşlara yardım çağrısında bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.06.2015 - 16:35

Lösemi hastası Şahadiyenur yaşamak için yardım bekliyor

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yaşayan Tahir Ocak, KOAH hastası olduğu için çalışamadığını belirterek, lösemi tanısı alan kızı Şahadiyenur'un yaşaması için yardım istedi.

2011 yılında eşini kaybettiğini, bundan dolayı üç kızına hem annelik hem de babalık yapmak zorunda kaldığını söyleyen Ocak, taş ocağında çalışırken, ilerleyici ve ciddi bir akciğer hastalığı olan KOAH'a yakalandığını anlattı.

Hastalığı nedeniyle 9 aydır çalışamadığını, devletin verdiği maaşla geçinmeye çalıştığını ifade eden Ocak, şöyle konuştu: "İmam Hatip Ortaokulu 7'nci sınıfında öğrenim gören 13 yaşındaki kızım Şahadiyenur'u yüksek ateş şikayetiyle 23 gün önce Sandıklı Devlet Hastanesine götürdüm. Doktorlar, kızımın kan kanseri olduğunu söyledi. Önce Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, buradan da Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama Araştırma Hastanesine sevk ettiler. Kızım şimdi Denizli'de tedavi görüyor. Yurtdışından bir hafta sonra ilaç gelecek. Bunun ödemesinin yarısını benim yapmam gerekiyormuş ancak buna gücüm yetmiyor. Kızımın tedavisi için yetkililerden yardım bekliyorum."

Ocak, bir süre önce Sandıklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ettiğini, kendisine 25 gün içinde yardım yapılacağının bildirildiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...