Çocukluklarını dört duvar arasında geçirmek zorunda olan miniklere destek vermek amacını taşıyan Minik Duvarları Yıkalım Yardım Kampanyasına ödül geldi.

“Yılın Medya Ödülleri” yarışmasında Özel Halk ödülünü alan ve 2016 yılında başlatılan kampanya ile cezaevlerinde yaşayan 0-5 yaş arasındaki çocuklara, mamalar, bisikletler, oyuncaklar, çocuk bezleri, kıyafetler, ayakkabılar, boyama kitapları, bakım ürünleri gibi çok sayıda ihtiyaç malzemesi ulaştırıldı.

Yeşim Sarıtaş
Yeşim Sarıtaş

Projeyi tüm Türkiye'ye yaymak için mensubu olduğu SAMDEF Yönetim Kurulunda çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Proje Mimarı Yeşim Sarıtaş, “Yaşam alanları çok kısıtlı olduğu için devletin sağladığı imkanlara destek olmak ve çocukların dört duvar arasındaki dünyalarına renk katmak amacıyla başlattığımız kampanya çocukların kişisel gelişimlerine de katkı sağladı” dedi.

"ÖRNEK PROJE GÖSTERİLDİ"

İkinci el eşyanın kabul edilmediği, çocukların oyuncaktan bakım ürünlerine, giysi, ayakkabı, boya kalemleri ve defterleri gibi ihtiyaçlarını karşılayan kampanyanın STK’lar arasında örnek proje olarak gösterildiğini söyleyen Yeşim Sarıtaş, kampanyaya gönül veren herkese teşekkür etti.