Müezzinoğlu: 20 bin uzman hekim açığımız var

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 20 bin uzman hekim açığı olduğunu söyledi, "Gelecek yıldan itibaren bu açığı kapatacağız" dedi.

Anadolu Ajansı 03.02.2014 - 15:50

Müezzinoğlu: 20 bin uzman hekim açığımız var

Bandırma'nın Edincik beldesinde halka hitaben konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, bakanlık olarak her zaman sağlıklı beslenmeyi önemsediklerini söyledi. Sağlıklı gıdanın başında zeytin ve yağının geldiğini belirten Müezzinoğlu, "Bana zaman zaman Edincik'ten sızma zeytinyağı geliyor. Beni sağlıklı görüyorsanız bunu zeytinyağına borçluyum" diye konuştu.

Sağlık hizmetlerindeki en büyük sorunun uzman hekim açığı olduğunu söyleyen, daha önce ülkeyi yönetenlerin tıp fakültelerine daha çok öğrenci alması durumunda bu sorunun bugün yaşanmayacağını ifade eden Müezzinoğlu, "20 bin uzman hekim açığımız var. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren her yıl 2, 3 ve 4 bin fazla hekim gelecek ve bu açığımızı kapatacağız" dedi.

Müezzinoğlu, daha kaliteli hizmet sunmak istediklerini belirterek, şöyle devam etti: "Bundan rahatsız olanlar var. Daha önce çomak soktukları gibi bugünlerde de çomak isteyenler var mı? Var. Ama artık Recep Tayyip Erdoğan var, o çomakları bir kıyıya atacağız. 10 yıl önce ambulans uçaklarımız, helikopterlerimiz var mıydı? Ambulansa mazot koymakta bile zorlanıyorduk. Ama şimdi ambulans uçağımız, geçen hafta Kazakistan'da kaza yapan tır şoförümüzü gitti, aldı, getirdi. Londra'da rahatsızlanan milli atletimizi uçağımız, gitti, aldı, getirdi. Türkiye ancak bu şekilde güçlü olur, Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği muasır medeniyetin üzerindeki bir yolculuğu yapabilir. Onun için birlik ve beraberliğe, sandıkta güçlü bir milli iradeye ihtiyacımız var."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...