Ovülasyon dönemindeki kadın çekici olmak için daha az yiyor

Kadınlar ovülasyon yani hamile kalma olasılığının yüksek olduğu yumurtlama döneminde farkında olmadan daha az yiyor. Araştırmaya göre bunun nedeni doğanın bir mucizesi...

Haberler - ntv.com.tr 03.06.2015 - 12:22

Ovülasyon dönemindeki kadın çekici olmak için daha az yiyor

Adet dönemindeki kadınlaın yeme isteklerinin arttığı, hatta tatlı krizlerine girdikleri bilinir. Zaten bugüne kadar yapılan araştırmalarda da hep kadınların regl dönemindeki yeme alışkanlıkları inceleniyordu. Ancak son araştırmada yumurtlama yani ovülasyon dönemindeki alışkanlıklar mercek altına alındı.

OVÜLASYON DÖNEMİNDE CİNSEL BİRLEŞMEYE YATKINLIK ARTIYOR

Araştırma sonunda kadınların ovülasyon yani hamile kalma olasılığının yüksek olduğu yumurtlama döneminde farkında olmadan daha az yediği belirlendi. Bilim insanlarına göre bunun nedeni ise doğanın bir mucizesi. Soyunun devamını getirmeye programlı insanoğlu, bu dönemde cinsel birleşmeye yatkın oluyor. Kadınlar da daha çekici algılanmak için farkında olmadan daha az yiyor.

"ZAYIF KADIN GÜZELDİR ALGISI ETKİLİ OLABİLİR"

Dallas'ta bulunan Güney Methodist Üniversitesinde araştırmayı yürüten Andrea Meltzer, kadınların bu dönemde daha az yemesinin bilinçaltında yaratılan "zayıf kadın güzeldir" algısından da olabileceğini belirtiyor. Maltzer'e göre neden ne olursa olsun kadınlar bu dönemde kendilerini daha çekici hale getirmek için güçlü bir arzu duyuyor.

Sayfa Yükleniyor...