Öykü Arin için ikinci kez umutlu bekleyiş başladı

Lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı için umutlu ve heyecanlı bir bekleyiş dönemi yine başladı. Annesinden nakledilen yarı uyumlu iliğin tutmadığı 4 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'ya babasından yapılan kök hücre nakli tamamlandı. Öykü için 10 günlük kritik bekleme süreci başladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.06.2019 - 12:10

Öykü Arin için ikinci kez umutlu bekleyiş başladı

Geçen yıl Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan ve yaklaşık 1,5 ay önce annesi Eylem Şen Yazıcı'dan nakledilen iliğin uyum sağlamadığı Öykü Arin Yazıcı için ikinci kez ilik nakli süreci başladı.

Yüzde 100 uyumlu donörün bulunamadığı Öykü Arin'e ’da babası Çağdaş Yazıcı'dan dün başlayan yarı uyumlu kök hücre nakli süreci tamamlandı.

"EN ERKEN 10 GÜN SONRA GÖREBİLECEĞİZ"

Nakli gerçekleştiren ekipte yer alan Çocuk Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Vedat Uygun, şu anda 10 günlük bekleme sürecinin başladığını söyledi.

Öykü Arin'in bu süreci hastanede geçireceğini aktaran Uygun, "Nakilin tutup tutmadığını en erken 10 gün, en geç bir ay içinde görebileceğiz. Şu anda sokaktaki çocuklar gibi değil ama genel durumu iyi" dedi.

Öykü Arin dayısı Erbil Şen de zorlu bir gece geçirdiklerini dile getirdi.

Nakilin başarılı sonuçlanmasını dileyen Şen, "Heyecanlı ve umutlu bekleyiş içerisindeyiz. 2 hafta sonunda güzel haberler almak istiyoruz" diye konuştu.

VİDEO: ÖYKÜ ARİN BU KEZ UMUT BABASINDA

Sayfa Yükleniyor...