Özcan: Gerekirse üniversiteliler aşılanabilir

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan domuz gribiyle alakalı önlemler kapsamında Sağlık Bakanlığı’na resmi bir yazı yazarak “aşılamaya hazır olun” diyeceklerini açıkladı.

Anadolu Ajansı 26.10.2009 - 12:51

Özcan, Gazi Üniversitesi Konser Salonunda düzenlenen ''Türkiye Bilinçli Gençler Projesi''nin tanıtımına katıldı.

Hasta olarak toplantıya katılan Özcan daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Özcan’a Ankara’da okulların bir hafta tatil edilmesinin hatırlatılarak üniversitelerin de tatil olup olmayacağı soruldu.

Özcan soru üzerine, “Bugün Sağlık Bakanlığı'na bir yazı yazacağız, 'eğer bir şey olursa öğrencileri aşılamaya hazır olun' diye. Üniversite öğrencileri kendilerini küçük öğrencilerden daha iyi korudukları için çok panik halinde olmamamız lazım. Birazcık sakin olalım. Çünkü bizim paniğimiz diğer insanları da etkiliyor, halkı da etkiliyoruz böyle yaparak. Bu işi fazla da büyütmeyelim. Ancak görüldüğü zaman da tedbirimiz olsun” dedi.

Özcan aşı talep edip etmeyeceklerinin sorulması üzerine aşı talep edeceklerini, üç milyon üniversite öğrencisinin bulunduğunu belirtti.

''Üniversiteler tatil olmayacak mı?'' sorusu üzerine Özcan, ''Hayır. Öyle bir şey yok'' dedi.

Özcan üniversitelerin de dezenfekte edilip edilmeyeceği sorusuna ise, “Öyle olmuyor biliyorsunuz, temizlenmesi diye bir şey söz konusu değil. Bir başkasından size tekrar geçiyor” diyerek cevap verdi.

Bilkent BUPS İlköğretim Okuluna devam eden küçük oğlunun durumunun sorulması üzerine de Özcan, ''Oğlumda da bir şey yok, ona geçmedi'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...