NTV

'Özel’de 'kanser' dendi, ‘devlet’te sağlam çıktı

ntv.com.tr

Sağlık

İstanbul'da özel bir hastanede prostat kanseri teşhisiyle ameliyat edilmek istenen Fehmi Kopuz durumdan şüphelenerek devlet hastanesine gitti. Yapılan tetkiklerde Kopuz'da prostat kanseri olmadığı ortaya çıktı.

Özel hastanede prostat teşhisi konulan, devlet hastanesindeki incelemede sağlıklı olduğu belirlenen Fehmi Kopuz, mutlulukla kızgınlığı bir arada yaşıyor. 

Sağlıklı olduğuna sevinen 78 yaşındaki Kopuz, hastaneye kanser testleri için binlerce lira ödediğini belirtti, "Ödediğim para bir yana, hem sağlığımla oynadılar hem de psikolojimi alt üst ettiler" dedi.

Sabah'tan Mesut Altun'un haberine göre, Kopuz 4 ay önce idrar yollarında hissettiği rahatsızlık üzerine evinin yakınındaki özel bir hastaneye gitti. Testler sonucunda prostat kanseri teşhisi koyuldu.

Fehmi Kopuz: Sağlığımla oynadılar, sorumlular cezalandırılsın.
Fehmi Kopuz: Sağlığımla oynadılar, sorumlular cezalandırılsın.

"TEST İÇİN 2 BİN 500 LİRA İSTENİNCE ŞÜPHELENDİM"

'İyi huylu değil' sözü üzerine dünyası başına yıkılan Kopuz, tedavi için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Doktor, vakit kaybetmeden ameliyat olması gerektiğini söyledi. Kopuz'a kanser olduğu gerekçesiyle bir radyoloji merkezinde kemik sintigrafisi de yapıldı. Ancak testte kanser bulgusuna rastlanmadı. Doktor bu kez Kopuz'u şikâyeti olmamasına rağmen göğüs hastalıkları bölümüne yönlendirdi. Test için 2 bin 500 lira istenen Kopuz, şüphelendi.

BAKANLIĞA ŞİKÂYET ETTİ

Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi'ne giden Kopuz'un buradaki testlere göre kanser olmadığı ortaya çıktı. Kopuz, "Mesaneden parça alırken idrar yollarımı tahrip ettiler. Sağlığımla oynadılar, psikolojimi alt üst ettiler. Kanser olmadığımı öğrenene kadar geçen 3 aylık sürede öldüm öldüm dirildim. Sağlık Bakanlığına şikâyette bulundum. Sorumlular cezalandırılsın" dedi.

ETİKETLER