İlişkili Haberler

HIV/AIDS alanındaki ilk Türkçe blog olan ve 2012 yılında “en İyi Kişisel Blog Ödülüne” layık görülen Pozitif Günlük, HIV/AIDS ile yaşayan bireylerin hayatlarını okuyucular ile buluşturmaya devam ediyor.

HIV ve AIDS konusundaki ayrımcılığı ortadan kaldırmayı hedefleyen Pozitif Günlük proje sorumlusu Çiğdem Şimşek, HIV/AIDS konusunda sosyal medyanın önemli bir mecra olduğunu söyledi.

Şimşek, “Bu proje ile sosyal medyada HIV pozitiflerin de var olabilmesini, seslerini duyurabilmesini ve ayrımcılığın önüne geçilmesini planladık. Bugün ulaştığımız okuyucu sayıları bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Trakya Üniversitesinde görevli blog editörü Okan Aksu ise, “Birleşmiş Milletler, ayrımcılıkla mücadele ve HIV/AIDS konusunda ayrımcılığın önlenebilmesi için sosyal medya kullanımının önemine dikkat çekiyor. Pozitif Günlük ile HIV pozitif bireylerin herkes gibi normal ve sağlıklı bir hayat yaşayabileceklerini herkese göstermiş olduk. Blogda yer alan bütün öyküler yazarlarımızın hayatlarını anlatıyor” şeklinde konuştu.

Pozitif Günlük “en İyi Kişisel Blog ödülünü almıştı
Pozitif Günlük “en İyi Kişisel Blog ödülünü almıştı

www.pozitifgunuk.com adresinden okunabilen Pozitif Günlük, önümüzdeki günlerde yeni yazarların hayatlarını okuyuculara taşıyacak.