Ağaç ekimine teşvik amacıyla hem hastalarına hem de topluma ‘Ekim’de ekim’ mesajını veren Transmed bu projeyle, ağaç ekimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Elazığ Sivrice’de kendi korusunu oluşturan Transmed, korunun daha da büyümesi için Ekim ayı içerisinde her saç ekimi yaptırana “7 ağaç” armağan ediyor.

Asıl hedefi çevreye duyarlı kampanyalarda bilinç oluşturmak olan Transmed, hastalarını da bu duyarlı kampanyaya dahil ediyor.

Küresel ısınma ve iklim değişimi birbirini tetikliyor. Bu nedenle çeşitli doğa olayları ve sonuçları ile karşı karşıyayız. Kuraklık, hava kirliliği ve asit yağmurları orman kayıplarını her geçen gün arttırıyor.

EKİM’DE EKİM ZAMANI
Bu kayıpların önüne geçmek için yapılan çalışmalara bir katkı da Transmed’den geldi. Doğanın korunması için Çekül’ün “7 Ağaç Ormanları” projesine destek veren Transmed, bu heyecanı ve mutluluğu hastalarıyla büyütmeyi amaçlıyor. “7 Ağaç” armağanına ek olarak özel fırsatlar sunan Transmed, 2010 Ekim’ini bir etkinlik ayına dönüştürüyor.

DR. KÜLAHÇI: HEDEFİMİZ, KAYBEDİLENLERİ GERİ KAZANDIRMAK

Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, ÇEKÜL ile gerçekleştirdikleri işbirliğini şöyle anlatıyor:

“Bazı değerleri kaybetmeden önlem almak gerekiyor. Bu hem saçlarımız hem de ağaçlarımız için geçerli. İnsanı güzelleştiren örtü saç ise ülkeyi zenginleştiren de ağaçtır. Önlemi ne kadar çabuk alınırsa o kadar fazla yol alınabilir. Saçları kaybetmeden, ormanları yok etmeden harekete geçmek lazım. Her yıl tükettiğiniz kadar ağacı doğaya geri vermek önemli bir başlangıç; bu nedenle de her medikal misafirimize 7 ağaç hediye ediyoruz. Kaybedilenleri geri kazandırmak bizim en büyük hedefimiz.”

Dr. Külahçı, saç ekimi için Ekim ayının önemini ise şu şekilde vurguluyor:

“7 AĞAÇ ORMANLARI” PROJESİNE DESTEK
“Saç ekiminin sonuçları 6-12 ay arasında görülmeye başlar. Ekim ne soğuk ne de sıcak bir ay, operasyonun yapılması için oldukça uygun. Kış aylarında genel olarak dış görünüşümüz daha ikinci planda kalıyor, üst üste giyilen giysiler, takılan bereler ve şapkalarla kendimizi saklayabiliyoruz . Ekim, aynı zamanda ağaçların ekimi için de uygun bir ay. Transmed olarak hem doğaya bir katkımız olsun hem de bize gelen hastalarımıza değerli bir hediye verelim istedik. Bu nedenle de Türkiye’ye bir koru hediye ediyor, ÇEKÜL’ün “7 Ağaç Ormanları Projesine” destek veriyoruz. Bu projeyi geliştirip hastalarımızla birlikte büyütmek hedefimiz. Ekim ayında yapılan saç ekimlerinin sonuçları Mayıs ayında görülecek, saç ekimi yaptığımız hastalarımızın saçları uzarken, ağaçları da büyümüş olacak.”