Sağlık Bakanı domuz gribi aşısı oldu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribi aşısı yaptırdı. Akdağ, aşının bilimsel kurulların sıralamasına göre yapılacağını söyledi.

Anadolu Ajansı 03.11.2009 - 13:27

Sağlık Bakanı domuz gribi aşısı oldu

Bakan Akdağ, Sağlık Bakanlığının Daire Tabipliği'nde domuz gribine karşı aşı oldu.

Akdağ, burada görevli Fatma Güler tarafından aşısı yapılmadan önce, ''Sağ koldan mı sol koldan mı yapıyorsunuz?'' diye sordu. Hemşire Güler'den ''Nereden isterseniz'' yanıtını alan Akdağ, sağ kolunu açtı. Akdağ, ''Acıtmaz değil mi'' diye espri yaptıktan sonra aşısını yaptırdı.

Recep Akdağ, aşı olduktan sonra hemşire Güler'e ''Eliniz hafifmiş, teşekkür ederim'' dedi.

Akdağ, ayrıca burada görev yapan personele maske takmaları önerisinde bulundu. Sağlık Bakanı Akdağ, ''Cumhurbaşkanına, Başbakan'a, bakanlara, milletvekillerine aşı olmalarını önerdiniz mi?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Bilimsel kurullarımızın sıralamasına göre aşılama yapacağız. Benim önerimle kimseye aşı yapılmıyor. Bir de tabii 55-60 yaşın üzerindeki insanların biraz daha virüse karşı korumalı olduğu kabul ediliyor. Ancak siyasetçilerin ve benzeri toplumla yakın ilişki kuranların özelliği de şu; virüsü yayma konusunda onların daha dikkatli olması lazım. Bir siyasetçi yerine göre günde 300-500 insanla, bin insanla bile el sıkışabilir. Normal bir kişiye göre çok daha fazla kişiyle temas edildiği için hem kendisini koruması, hem diğerlerini koruması açısından gerekli tedbirlere riayet etmesi lazım. Aşı konusu yine bilimsel kurullarımızın sıralamasına göre olacak.''


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...