Sahte kozmetik ürün uyarısı

Kozmetik ürünlerin bazıları cilde zarar verebiliyor. Sahte kozmetik ürünler ise çok ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor. Bu nedenle uzmanlar, kozmetikleri alırken bazı noktalara dikkat etmek gerektiği konusunda uyarıyor.

NTV Haber 04.06.2016 - 11:53 | Son Güncelleme : 04.06.2016 - 11:58

Sahte kozmetik ürün uyarısı

Kozmetik ürünler özellikle kadınların vazgeçilmezleri arasında. Ancak hem cildin zarar görmemesi hem de çeşitli sağlık sorunlarına yol açmaması için ürün tercihinde ve satın alırken dikkatli olmak gerekiyor.

Sahte kozmetik ürünlere dikkat çeken KİKO Türkiye Direktörü Deniz Karadağ, özellikle ürünlerin etiketlerine bakılması gerekiğini vurgulayarak, “Bir ürünü alırken arkasındaki yazılara dikkat edilmeli, orada her şey yazıyor. Mağazadaki arkadaşlara, güneş koruması var mı yok mu, paraben gibi maddeler var mı yok mu gibi ürünün detayları ile ilgili neye ihtiyaçları varsa sorsunlar” dedi.

Bazı kozmetik markaların, ürünlerin zararlarını tamamen ortadan kaldırmak için özel testler yaptığını aktaran Karadağ, bu firmaların Sağlık Bakanlığı’nın yasakladığı maddeleri içeriklerinden çıkardıklarını söyledi.

Karadağ, Sağlık Bakanlığı ve firmaların uyarıları sayesinde artık daha bilinçli alışveriş yapıldığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...