Metabolizmanın şifresini çöz, fazlalıklardan kurtul

Açlık krizlerine girmeden, baygınlık hissi yaşamadan, ideal olmasa da ideale yakın vücut hatlarına kavuşarak sağlıklı zayıflamak isteyenlerin bir alternatifi de, parmak izi yöntemi.

Haberler - ntv.com.tr 20.03.2015 - 09:46

Metabolizmanın şifresini çöz, fazlalıklardan kurtul

Çok sayıda diyet deneniyor ancak her diyet zayıflamaya yardımcı olmuyor. Kişiye ait DNA’ların, kodların, kan grubunun, hormonların beslenmede önemli bir faktör olduğunu belirten Medikal Estetik Hekimi Dr. Emre Çiçek, diyet programlarının tek başına zayıflatmayacağını, kişiye özel sağlıklı beslenmeyle fit kalmanın mümkün olduğunu söyledi.

Metabolizmaya ve vücut değerlerine uygun beslenmenin en önemli nokta olduğunu vurgulayan Çiçek, “Her kişinin parmak izi gibi metabolizması da farklıdır, bu yöntem de kişinin değerlerine özel uygulanır” dedi.

Dr. Çiçek’in verdiği bilgiye göre parmak izi yönteminde; kan, hormon, kan şekeri, enzimler ve diğer parametreler göze alınarak 3 bin besin içinden kişinin metabolizmasına en uygun besinler belirleniyor. Kişi, açlık krizine girmeden kendi metabolizmasına uygun yiyecekleri tüketerek sağlıklı besleniyor.

Parmak izi gibi çalışacak beslenme uygulamasıyla kişinin ne yiyip ne yemeyeceği, hangi saatte ne tüketeceği, nelerden uzak durması gerektiği belirleniyor.

Kişiye özel olduğu için programın, öncelikle bireyin sağlık durumu düşünülerek hazırlandığını dile getiren Dr. Çiçek, “Yöntem uygulanırken kişinin metabolizma dengesinin, en verimli şekilde çalışması hedeflenerek mevcut hastalıklarında beraberinde tedavi edilmiş oluyor. Örneğin, şeker, kolesterol, tansiyon, tiroid gibi sorunlarda gözle görülür ölçüde düzelmeler oluyor” açıklamasında bulundu.

YAZA FİT GİRİN!

Yaz mevsimine fit bir görünümle girmek isteyenlere metabolizmalarını yaza hazırlamalarını öneren Dr. Çiçek, kişinin kaç saatte bir besleneceğine, gün içinde kaç saat aç kalacağına, hatta yemeğe hangi lokma ile başlayıp hangi lokma ile bitireceğine kadar özel bir program uygulandığını belirtti.

Programdaki temel amacın; kişinin tamamen kendi bünyesine uygun sağlıklı besinleri yemesi olduğunu vurgulayan Medikal Estetik Hekimi Emre Çiçek, uygulamanın avantajlarını şöyle özetledi: ‘’Kendi bünyesine uygun besinler sayesinde kilo vermek isteyen hasta, eski yaşantısına göre çok daha sağlıklı besleniyor. Programları uygulayanların memnuniyeti; daha iyi uyuyabildikleri, sağlıklı beslendikleri, sarkma olmadan kilo kontrolü sağladıkları ve psikolojik olarak da olumlu etkilendikleri yönünde.’’

Sayfa Yükleniyor...