2012’nin estetik trendlerini anlatan Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Oygar Aytekin, “Sindirella estetiği” ve “Voice Lifting” uygulamalarının Amerika’dan dünyaya yayılan çılgınlıklar olduğunu söyledi.

Dr. Aytekin, “Ayakta uzun olan parmağın kısaltılması, kısa olanın uzatılması, kıvrık olanın düzeltilmesi, hatta dar ayakkabı giyebilmek için birinin tamamen alınması, yüksek topuklarla gezerken daha az ağrı olması için taban ön kısmına yağ enjeksiyonu, terlemeyi ve dolayısıyla koku ve mantarı engellemek için botulinum toksini uygulaması Sindirella paketinin dahilinde sunuluyor. Ancak ortopedistler, bu tür girişimlere dikkatle yaklaşılması gerektiğini vurguluyor” dedi.

Diğer trendin ise ses tellerine dolgu enjeksiyonu olduğunu belirten Aytekin, “Bu uygulamada amaç; ses tellerine dolgu enjeksiyonu ile yaşlanmayla olumsuz yönde değişen ses kalitesini düzeltmek. Dolgun ses dedikleri de bu olsa gerek” diye konuştu.

BURUN ESTETİĞİ HER ZAMAN GÜNDEMDE
“Cerrahi işlemleri ele aldığımızda iki cinsiyetin de genital estetiğe gittikçe artan bir ilgiyle yaklaştıklarını görüyoruz” diyen Op. Dr. Oygar Aytekin, meme büyütme ameliyatlarına ilginin de devam ettiğini söyledi.

Dr. Aytekin’e göre, asla gündemden düşmeyecek olan ve her iki cinsiyeti de aynı derecede ilgilendiren ameliyatlar arasında burun ve göz kapağı estetiği, karın ve yüz germe ile kepçe kulak ameliyatı ön sıralarda yer alıyor.

Yağ aldırma işlemine eğilim, her geçen gün artarken, bu işlem için geliştirilen tekniklerin sayısı da artıyor. Liposuctionda teknik yelpazenin, yağı dondurarak yok etmeyi amaçlayan kriyolipolizden, yakarak yok eden lazere kadar geniş olduğunu söyleyen Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Oygar Aytekin, yaşlılık belirtilerine karşı geliştirilen her yöntemin ilgi görmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.