İlişkili Haberler

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan32 yaşındaki V.A. bir süre önce rahatsızlanarak Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

V.A, buradaki tetkiklerin ardından sevk edildiği Çukurova Üniversitesi Balcalı Tıp Fakültesi Hastanesinde kuduz şüphesiyle bir süre önce tedaviye alındı.

Tetkiklerde kuduz olduğu belirlenen V.A, hayatını kaybetti.

Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, kuduz nedeniyle yaşamını yitiren V.A'ya hastalığın nasıl bulaştığına yönelik net bilgi olmadığını bildirdi.

Tarım işçisi olan V.A'nın, Karaman'da bulunduğu sırada tarlada bir çadırda uyuduğu, bu sırada kendisini bir hayvanın ısırdığı belirtildi.

BAŞHEKİM: TEDAVİ İÇİN GEÇ KALINMIŞ

V.A.'nın ölümüyle ilgili açıklama yapan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, yarasa ısırmasından şüphelenilen olayın tilki yavrusu veya gelincik hayvanıyla ilgili olduğunu söyledi.

V.A.''ın alnından bir hayvan tarafından ısırıldıktan sonra gittiği Karaman Devlet Hastanesi'nde ısırma olayından söz edip kuduz aşısı yaptırmadığını anlatan Taşova, "Çeşitli hastanelere giden V.A., bundan 12-13 gün önce son olarak bize geldi. Gerekli tedavi uygulandı ancak çok geç kalınmış. Yapılan incelemede kuduz saptandı. Hayvan ısırdığında aşılama yapılsaydı hastamız ölmeyecekti" dedi.

AİLEDEN İHMAL İDDİASI

V.A.'nın ağabeyi Ramazan A., da kardeşini ısıranın ya tilki ya köpek olabileceğini belirterek, "Kardeşim önce hayvan ısırmasını söylememiş. Daha sonra gittiğinde hastaneye anlatmış. Gittiği hastanelerde de ihmal var" diye konuştu.

Balcalı Hastanesi morgunda özel kıyafetli görevliler tarafından yıkanıp ilaçlanarak kefenlenen V.A.'nın cenazesi, siyah plastik bir örtüyle iyice sarılıp bantlandı. Yakınlarına teslim edilen Veli Aydın'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Osmaniye'ye götürüldü.