Tatil kiloları depresyon nedeni

Anne olan birçok kadını tatil dönüşü iş, okul ve ev hayatı üçgenindeki zorlu bir dönem bekliyor. Kadınların uğraştığı konulardan biri de tatilde alınan kilolar.

Haberler 11.09.2012 - 09:41

Tatil kiloları depresyon nedeni

Tatil dönüşü alınan ilk kararın genellikle fazla kilolardan kurtulmak olduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan’a göre, yaz tatilinde bel, kalça ve basen bölgesinde alınan kiloları kısa sürede veremeyen kadınlarda stres ve depresyon riski ortaya çıkıyor. Doç. Türkaslan, bu kilolardan lazer teknolojisi sayesinde 1 saatte kurtulmanın mümkün olduğu görüşünde.

Diyet ve sporla kısa sürede verilemeyen kilolar için Doç. Dr. Türkaslan, “İnatçı hücreler, diyet ve spor gibi aktivitelere karşı dayanıklıdır. Bel, kalça ve basenlerdeki lokalize kilolardan kurtulmak ve tekrar bu bölgelerden kilo almamak için fazla yağ hücrelerinin yok edilmesi gerekiyor. Yağ hücreleri lazer ile yağ alma, yani lazerlipoliz yöntemiyle tek seansta 30 dakika ile 1 saat arasında yok edilebiliyor” dedi.

Lazer lipoliz yönteminin vücudun her yerindeki lokalize yağ birikmelerine karşı etkili ve hızlı sonuç verdiğini ifade eden Doç. Türkaslan, yöntem hakkında şu bilgileri verdi:

AMAÇ FAZLALIKLARI GİDERİP VÜCUDU ŞEKİLLENDİRMEK
“Lazer teknolojisi ile zarı patlatılan yağ hücresi vücut tarafından emilerek yok edilir ve tekrar oluşmaz. Fazla yağın dışarı alınmasına gerek yoktur. Tek seansta 3 ila 4 litre yağ parçalanarak yok edilir. Narkoz ve hastanede yatış gerektirmeyen mini bir cerrahi işlemdir. Tek seansta yüz güldüren kesin sonuç verir. Kişi işlemden sonraki 2. günde rahatlıkla işbaşı yapabilir, 1.5 ay içinde de sonuçlar tam olarak görülür.”

Yöntemin herhangi bir yan etkisinin olmadığını belirten Doç. Türkaslan, uygulamanın ciltteki doğal kalojen üretimini arttırarak, kalitesizleşen, gevşeyen ya da sarkan cildin de toparlanıp sıkılaşmasını ve gergin bir görünüm almasını sağladığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...