Operasyonu gerçekleştiren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Uysalel, 8 yıldır ciddi kalp rahatsızlığı çeken Ayşegül Uyar'ın, son zamanlarda sorunlarının arttığını söyledi.

Kalp fonksiyonlarının yüzde 75'i görev yapmayan Uyar'ın acil nakil listesinde bulunduğunu anlatan Uysalel, hastanın ilaç tedavisiyle de desteklendiğini ifade etti.

Uşak'taki bağışın ardından Organ Nakli Koordinasyon Kurulu'ndan haber geldiğini belirten Uysalel, ekibinden doktorların Sağlık Bakanlığı'nın uçağıyla Uşak'a gidip kalbin Uyar'a uygun olduğunu belirlediğini dile getirdi.

Kalbin Ankara'ya getirilmesinin ardından gece saat 03.00-07.00 arasında nakil işlemini gerçekleştirdiklerini kaydeden Uysalel, ''Operasyon çok başarılı geçti. Ayşegül''ün durumunun iyi, yoğun bakım servisinde tedavisi sürüyor'' diye konuştu.

''ANNE OLANLAR BENİ ANLAR''
Ayşegül'ün annesi Sare Uyar, hüzünle sevinci bir arada yaşadığını belirterek, ''Anne olanlar beni anlar büyük bir mutluluk'' dedi.

Abla Demet Uyar ise kardeşinin mutluluğunun yanında Tevfik'in ailesinin üzüntüsünü de yaşadıklarını ifade ederek, ''Dün gece Tevfik için de ağladım. İmkan olursa onlarla da tanışmak isteriz'' diye konuştu.