“The human body” ile insana ‘derin bakış’

'The Human Body' sergisi adeta kusursuz bir makina gibi işleyen insan vücuduna çarpıcı bir yolculuğa çıkarıyor.

26.04.2014 - 12:21

“The human body” ile insana ‘derin bakış’

İstanbul Akvaryum Bilim Merkezi’nde Gforce Exhibitions’ ın heyecan verici, tam ve kısmi insan vücudu örnekleriyle, Haziran sonuna kadar devam edecek olan The Human Body sergisisi, 9 kısımdan oluşuyor.

Giriş bölümünde vücuda genel bakışı izlerken, 2. bölümde vücudu destekleyen iskelet yapısı ve onunla iş birliğinde çalışan kaslar sergileniyor. Solunum sisteminin yer aldığı 3. galeride vücuttaki tüm hücrelere hava taşıyan ve konuşmayı sağlayan sistemi incelemek mümkün. 10 metrelik sindirim yolu boyunca yiyeceklerin taşındığı bölümlerin sergilendiği bir diğer bölümde, yaşam için besinlerin ayrıştığı, mucizevi işleyişe de tanık olunuyor.

İnsanların en çok merak ettiği bilincin merkezi beyin ve beyine ışık hızında komutlar gönderen omurilik sistemi, dolaşım sistemi ve 145.000 km uzunluğundaki kalbe ve tüm vücuda kan taşıyan damarlar, insanın kendi kendisiyle karşı karşıya kalmasını sağlayan unutulmaz bir deneyim sağlıyor. Etkileyici bölümler arasında olan üreme ve boşalma sistemleri, yaşamın gelişim aşamasını gözler önüne seriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...