Tiryakilere aile hekimlerinden destek

Pilot bölge olarak seçilen Ankara'nın Sincan ilçesinde sigarayı bırakmak isteyenlerin aile hekimlerinden yardım alabilecekleri bildirildi.

01.02.2011 - 17:50

Tiryakilere aile hekimlerinden destek

Sigarayla Mücadele ve Sağlıklı Yaşam Derneği (Sağlık-Der) Genel Başkanı Bahattin Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geçen ay düzenlenen ''Ankara Sincan İlçesi Aile Hekimlerine Yönelik Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi'' kursunun sona erdiğini aktardı.

Köksal, kursun bitmesiyle Sincan'daki aile hekimlerinin bireylere sigarayı bırakma konusunda yaklaşım ve tedavi dahil uygulamalar yapabileceklerini belirtti.

Tütün tüketiminin azaltılması ve gelecek nesillerin korunması amacıyla Sincan Kaymakamlığı, Sincan Belediye Başkanlığı ve derneklerinin işbirliğiyle ''Temiz Bir Nefes İçin Sigarasız Sincan'' projesinin, pilot bölge olarak seçilen Sincan'da yürütüldüğünü kaydeden Köksal, projenin Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da desteklendiğini belirtti.

Dernek Başkanı Köksal, derneklerinin projenin Ankara genelinde uygulanması için girişimlerini sürdürdüğünü de sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...