Travma yaşayan çocuğa nasıl yardımcı olunur?

Davranış Bilimleri Enstitüsü, "Çocuğumun Başına Çok Kötü Bir Şey Geldi” başlıklı bilgi paylaşım toplantısı düzenleyecek.

03.05.2010 - 16:13

Travma yaşayan çocuğa nasıl yardımcı olunur?

Deprem, yangın, aile üyelerinin kaybı, eve hırsız girmesi, evlat edinildiğini öğrenme, uygunsuz cinsel deneyimler yaşama, savaş ve terör sahnelerine tanık olma, trafik kazaları…

Çocuk ve gençler ne yazık ki zaman zaman bu olaylara tanık olabiliyor. Günümüzde hemen herkesi yakından ilgilendiren bu sorunlar, DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün “Travma ve Çocuk: Çocuğumun Başına Çok Kötü Bir Şey Geldi” bilgi paylaşım toplantısında masaya yatırılacak. Ailelerin, öğretmenlerin ve sağlık uzmanlarının travmaya uğrayan çocuklara nasıl yardımcı olacakları tartışılacak.

Psikolog Nur Dinçer Genç tarafından gerçekleştirilecek toplantıya katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, 0212 233 01 10 numaralı telefon ve mtekin@dbe.com.tr; www.dbe.com.tr adreslerinden faydalanılabilir.

5 Mayıs Çarşamba günü saat 16.00 ve 17.30 arasında, Nişantaşı’ndaki Eğitim Salonları'nda gerçekleştirilecek toplantı, ücretsiz olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...