"Türkiye'de çene cerrahı sorunu var"

Sağlık Bakanlığı'nda çalışan çene cerrahı bulunmadığını belirten Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Ali İhsan Dokucu, çene cerrahı sorununu gidermek için çalışma başlatıldığını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.01.2014 - 18:18

"Türkiye'de çene cerrahı sorunu var"

Şanlıurfa'da bir toplantıya katılan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, kentte ve Suriyeli sığınmacıların kaldığı kamplarda verilen sağlık hizmetlerini inceledi. Dokucu, "Bu toplantı, gerçekleştirdiğimiz rutin çalışmalardan bir tanesi. hizmetini halka daha hızlı, güvenli ve iyi şartlarda verebilme isteği içerisindeyiz. Şanlıurfa da hak ettiği nitelikli sağlık hizmetine inşallah çok daha iyi şartlarda önümüzdeki 1,5-2 yıl içerisinde kavuşacaktır" dedi.

Şanlıurfa'nın nüfusuna bakıldığında sağlık personeli açısından biraz daha desteğe ihtiyacı olduğunu ve bunu gidermek için çalıştıklarını belirten Dokucu, bir gazetecinin, "Şanlıurfa'da çene cerrahı sıkıntısının bulunduğunu" hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

"Türkiye'de çene cerrahı sorunu var ancak bu sadece Şanlıurfa'ya ait bir mesele değil. Bugün İstanbul' da gitseniz çene cerrahı olarak bir kaç kişiyi bulursunuz. Sağlık Bakanlığı'nda çalışan çene cerrahı yok. Çünkü geçtiğimiz zaman diliminde üniversitelerimizde bir şekilde daha fazla çene cerrahi yetişmesine müsaade edilmemiş. Dolayısıyla bu hizmeti yapabilen arkadaşlarımızı olabildiğince desteklemek durumundayız. Üniversitelerimiz kadrolarını açmak ve çene cerrahlarının sayılarını artırmakla mükelleftir. Sağlık Bakanlığı olarak çene cerrahı sıkıntısını çözmek amacıyla çalışma başlattık."

Sayfa Yükleniyor...