Vaser (ultrasonik) liposuction nedir?

Vücut şekillendirmede en ileri, güvenli, süratli ve kalıcı yöntemlerden biri olarak değerlendirilen vaser (ultrasonik) liposuction yöntemi ile vücutta bir heykeltraş gibi çalışmak ve hatları ortaya koymasına yardımcı olabilmek mümkün.

Haberler - ntv.com.tr 20.10.2015 - 15:27

Vaser (ultrasonik) liposuction nedir?

Bu teknoloji ve ortaya çıkardığı sonuçları dünyada ve ülkemizde az sayıda estetik ve plastik cerrahi uzmanının, üst eğitim alarak uyguladığını anlatan Op. Dr. Hüseyin Kandulu yöntem ile alakalı detayları belirtti.

Vaser yani ultrasonik liposuction veya lipoculpture yöntemi…
Ultrasonik liposuction yöntemi ile güvenli sonuçlar elde etmenin mümkün olabileceğinden bahseden Op. Dr. Hüseyin Kandulu, bunu açmak gerekirse kas sinir ve damar gibi yapılara zarar vermeden sadece yağ dokusunu hedef alan bu sistemle vücutta istediğimiz gibi şekillendirme yapılabileceğini belirtti. Geri dönüşümsüz olarak yağların uzaklaştırılmasına yardımcı olan bu yöntemi diğer yöntemlerden ayıran başlıca özellikler vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilmesidir. Yüz bölgesinden ayak bileğine kadar her bölgede kullanılabilen bu yöntemin ikinci özelliği ise hastanın ihtiyacı varsa tek seansta tüm vücuda uygulanabilmesidir. Klasik yöntem ve diğer cihazlar yardımı ile ancak seanslara bölünerek uygulanabilen suction işlemi ultrosonik yöntemle tek seferde kalıcı sonuca ulaşabilmekte ve 8-10 litreye kadar yağın vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olabilmektedir.

Deride girinti ve çıkıntıların oluşma riskinin çok minimal olabildiği yöntemin diğer özelliği ise istenmeyen yağlar uzaklaştırıldıktan sonra vücuda ciddi bir sıkılaşma sağlamasına yardımcı olabilmesidir.

VASER Hİ-DEF NEDİR?
Vücut şekillendirme ve vücut anatomisi üzerine çalışmalar son dönemde çok popüler olmaktadır.

Hi-Def ameliyatları özel eğitim ve deneyim gerektiren vücut yağ anatomisinin ve kas anatomisinin iyi bilinmesi, anlaşılması ile ilk olarak Kolombiya’da ortaya konmuş bir tekniktir. Tekniğin eğitimi halen Kolombiya, İngiltere ve Amerika’da verilmektedir. Bu teknik ile erkek ve kadında tüm vücut hatlarının ortaya konması six pack olarak bilinen karın adelelerinin şekillerinin ortaya çıkarılması, bayanlarda ince bel ve yuvarlak kalça hatlarının sağlanması, bayanlarda S şekilli erkeklere ise V şekilli vücutlar oluşturmasına yardımcı olabilmekte.

VASER Hİ-DEF TE GÖĞÜS KASI GÖRÜNTÜSÜ VEYA YUVARLAK KALÇA NASIL YAPILIR?
Bu yöntemin diğer özelliği ise yağ hücrelerinin canlı olarak elde edilmesine ve gerekirse kullanılabilmesine yardımcı olabilmesidir. Dolayısı ile göğüs ve kalça bölgesinde yağın fazla olduğu yerlerden alınıp şekil verilmesi gereken yerlere transferi ile bu işlem gerçekleşebilir.

BU YÖNTEM KİMLER İÇİN UYGUN?
Vaser liposuction obezite sınırında olmayan her hastaya vücudu küçültmek için uygulanabilmektedir. Ancak Vaser Hi-Def ameliyatları vücut kitle endeksi 20-26 aralığında olan hastalarda daha ideal sonuçlar verebilir.

İYİLEŞME SÜRECİ NEDİR?
Bölgesel uygulandığı zaman hastanede yatmayı ve genel anestezi gerektirmeyen bu yöntem eğer tüm vücuda uygulanırsa bir gece hastanede yatmayı ve belirli süre istirahati gerektirebilmektedir. Tüm bu koşullar hastanın mevcut vücut yapısı ve yağ oranına bağlıdır.

Sayfa Yükleniyor...