Gerçekleşmesi dört gözle beklenen, sevilen birçok sanatçının sahne alacağı, 3 şehirde eş zamanlı yapılacak ilk festival olan City Fest’te ilk gün yağmur, müzik ve eğlence dolu anlarla geride kaldı.

TEOMAN SEVGİSİ YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDİ

Yoğun yağmura rağmen Uniq’deki festival alanını saatler öncesinden dolduran kalabalık, Teoman’ın en sevilen şarkılarına gece boyunca eşlik etti. Konsere gösterilen yoğun ilgi uzun kuyruklar oluşmasına neden olsa da Teoman hayranları hayli keyifli vakit geçirdi.

ANKARA’DA YILDIZLAR GEÇİDİ

City Fest’in en yoğun programına sahip olan Ankara’da önceki gün yağmura teslim oldu. Özge Fışkın’ın sahnesiyle başlayan performanslar, Yeni Türkü, Mabel Matiz, Sıla ve DJ Burak Yeter ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar hız kesmeden devam etti.

YENİ TÜRKÜ İLE HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİLER

Yıllardır bir çok hit parçaya imza atan Yeni Türkü grubu, “Yağmura rağmen burada bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz” diyerek başladığı sahnesine en sevilen şarkılarıyla devam etti. Grubun en sevilen şarkılarından biri olan ‘Bana Bir Masal Anlat Baba’ ise alandaki müzikseverler tarafından hep bir ağızdan söylendi.

MABEL’DEN SILA’YA PRENSES BENZETMESİ

Son yıllardaki başarılı performansıyla oldukça geniş bir hayran kitlesi olan Mabel Matiz’de City Fest’de sahne aldı. Sahnede tef çalarak şarkılarına eşlik eden Mabel Matiz, son hit parçası ile sahnesini sonlandırırken; “Ben aranızdan ayrılıyorum ama sahneyi bir prensese bırakıyorum” diyerek yakın dostu Sıla’yı takdim etti.

SILA: AZ KONUŞUP ÇOK ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUM

Mabel Matiz’den sonra sahneye çıkan sevilen sanatçı Sıla ; “Bugün hava şartları bizi bayağı bir zorladı ama şu an burada hep birlikteyiz. Ne iyi ettiniz de geldiniz. Az konuşup çok şarkı söylemek istiyorum bu akşam” diyerek konserine başladı. Festival alanını dolduran kalabalığın her şarkısına eşlik ettiği Sıla, hayranlarına sürpriz yaparak Mabel Matiz’i sahneye davet etti ve birlikte ‘Muhbir’ şarkısını seslendirdiler.

YENİ BESTE MÜJDESİ

Mabel Matiz’le birlikte ‘Muhbir’ şarkısını seslendirdikten sonra kalabalığa dönüp “Sizin bilmediğiniz yeni şarkılar yazdık. Çok güzel sürprizler hazırlıyoruz size. Biz ikimiz bir araya gelince bayağı verimli oluyoruz bunu çok iyi anladık.” diyerek yeni bestelerin müjdesini verdi.

İZMİR YAĞMURUN TADINI DUMAN İLE ÇIKARDI

City Fest’in İzmir ayağında ise ilk gün sahnede Duman grubu vardı. İzmirliler, yağmura inat saatler önce alanı doldurup konser boyunca tüm şarkılara keyifle eşlik etti. Sahnede kaldığı süre boyunca en sevilen şarkılarını seslendiren Duman grubu seyircisine teşekkür ederek geceyi sonlandırdı.

12 Mayıs Cumartesi
İstanbul
21:30 Inna
22:45 DJ Burak Yeter
Ankara
14:45 Gökcan Sanlıman
16:00 Bora Uzer
17:30 Kolpa
19:00 Jehan Barbur
20:30 Büyük Ev Ablukada
22:30 Duman
00:45 Arem&Arman
İzmir
20:30 Mabel Matiz
22:15 Sıla

13 Mayıs Pazar
İstanbul
21:30 Duman
Ankara
13:45 Necati ve Saykolar
15:00 Jabbar
16:30 Aydilge
18:00 Zakkum
19:30 Manga
21:00 Deeperise
22:15 Inna