NTV

7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde üç usta isme onur ödülü

Sanat

Bu yıl 9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında 7. kez düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali’nin 'Onur Ödülleri' sinemanın efsane isimleri Halil Ergün, Belkıs Özener ve Mesut Uçakan'a verilecek.

7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ‘Onur Ödülleri’nin kime verileceği belli oldu. Festival bu yıl, usta oyuncu Halil Ergün, seslendirdiği unutulmaz şarkılarla Yeşilçam'a renk katan Belkıs Özener ve kendine has duruşu ve filmleriyle Türk sinemasında derin izler bırakan yönetmen Mesut Uçakan’a ödül takdim edecek.

Çok sayıda toplumsal gerçekçi filmde rol alan usta oyuncu Halil Ergün, canlandırdığı karakterlerle önemli başarılara imza attı. Ergün'e 7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ‘Kristal Kayısı / Onur Ödülü’ takdim edilecek.

16 yaşındayken Tepebaşı’nda ilk defa sahneye çıkan ve Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik'in yerine unutulmaz Yeşilçam filmlerinde şarkılar seslendiren Belkıs Özener de ‘Kristal Kayısı / Onur Ödülü’ alacak. Bir diğer ödül alacak isim ise yönetmen Mesut Uçakan olacak.

Belkıs Özener
Belkıs Özener

ETİKETLER