Schwalbe Cheats Moda Sahnesi'nde

Hollandalı topluluk Schwalbe, Schwalbe Cheats gösterisi ile emwap Festivali kapsamında Moda Sahnesi’nde seyircisi karşısına çıkıyor.

Schwalbe Cheats Moda Sahnesi'nde

Schwalbe Cheats’de sekiz icracı ahlaki sınırların yavaş yavaş silindiği bir oyunda kendilerini kaybederler. Bir köşeye sıkıştırıldığımızda kimiz biz? Ya da ötekinin daha zayıf olduğunu fark ettiğimizde kimiz? Ya da öteki kurallara göre oynamayı bıraktığında? “Bu yalnızca bir oyun” deyip blöf yaparak işin içinden sıyrılmaya çalışabilirsin ancak o noktada gerçekliğe dönmek için çok geç olmuştur. Bir çocuk oyunu olarak başlayan bir şey usul usul bir gladyatör savaşına dönüşür.

Schwalbe kaygılarını ve görülerini damıtarak biçimsel olarak mutlak bir sadeliğe ulaşan, böylece seyirciye performansın çoklu katmanlarını anlamlandırmak için bol miktarda özgürlük bırakan hakiki ustalardan oluşuyor.

Schwalbe yedi icracı ve yaratıcıdan meydana gelen bir tiyatro kolektifidir. Eserlerinin özü fizikseldir. Her performans bedenden doğar. Fiziksellik sınırlarına kadar zorlanır ve uç noktalarda değişken ve tahmin edilemez bir hale bürünür.

23 Mart’ta Gösteriden hemen sonra sanatçılarla gösteri üzerine tartışma gerçekleşecektir.

Konsept ve oyun: Ariadna Rubio Lleó, Christina Flick, Daan Simons, Floor van Leeuwen, Hilde Labadie, Kimmy Ligtvoet, Marie Groothof, Melih Gençboyaci

Tasarım ve Teknik: Joost Giesken, Dave Staring
Son yönetim: Tim Etchells   Dramaturji: Anoek Nuyens  
Kostüm: Sarah Hakkenberg
Yapım: Joost Allema  
Fotoğraf: Pepijn Lutgerink
Yapım: Schwalbe Theater Group  
Ortak yapım: Productiehuis Rotterdam, NXTSTP - Rotterdamse Schouwburg (De Keuze), Baltoscandal (EST), Alkantara Festival (PRT) - OMSK
Özel teşekkürler: SNS REAAL fonds ve Prins Bernhard Cultuurfonds

Performans @ MODA SAHNESİ 23, 24 Mart 2015 – 20.30

Sayfa Yükleniyor...