12 Dev Adam'a Ruanda'dan uyarı: 76-79

İtalya'da Bormio kampındaki üçüncü hazırlık maçına çıkan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Ruanda'ya 76-79 yenildi.

02.08.2009 - 09:53

Ruanda karşısında A Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu, Sinan Güler, Engin Atsür, Semih Erden, Kerem Gönlüm ve Ömer Aşık forma giymedi.

5 oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı A Milli Takım’da Kerem Tunçeri 14 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, Ümit Sonkol 12 sayı, Ersan İlyasova 11 sayı, Barış Hersek ve Ömer Onan ise 10’ar sayı ile maçı tamamladı. Karşılaşmanın başında burnuna darbe alan Oğuz Savaş ise oyunun geride kalan kısmında forma giymedi. Genç oyuncu Ruanda karşısında 3 sayılık performans sergiledi.

Karşılaşmaya iyi başlayan A Milli Takım, Kerem Tunçeri ve Barış Hersek ile basketler bularak ilk periyodu 18-16 önde tamamladı. İkinci periyotta üst üste basketler bulan Ruanda skoru lehine çevirirken soyunma odasına 36-43’lük skorla girdi.

İkinci yarıda Ay Yıldızlılar, Ömer Onan, Ümit Sonkol ve Bekir Yarangüme ile basketler bulsa da farkı korumayı başaran Ruanda son 10 dakikaya 56-67’lik skorla geride girdi. Son periyotta A Milli Takım, Ümit Sonkol ve Ersan İlyasova ile basketler bulsa da Ruanda sahadan 76-79 galip ayrıldı.

A MİLLİ TAKIM (76): Bekir Yarangüme 9, Ömer Onan 10, Ersan İlyasova 11, Kerem Tunçeri 14, Fatih 2, Barış Hersek 10, Ender Arslan 5, Ümit Sonkol 12, Oğuz Savaş 3

1.PERİYOT: 18-16
2.PERİYOT: 18-27
3.PERİYOT: 20-24
4.PERİYOT: 20-22

HARUN ERDENAY’DAN DEĞERLENDİRME
A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, maç sonrasında yaptığı değerlendirmede “A Milli Takım 6 eksikle Ruanda karşısında oynadı. Maçın genelinde oyunu rakibimiz önde götürdü. Maçın sonunda yakaladık. Ancak sahadan rakibimiz galip ayrıldı. Hazırlık maçlarında aldığımız sonucun çok da önemli olmadığını düşünüyorum.İtalya’daki hazırlıklarımıza da devam edeceğiz. Yarın da 2 antrenman ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ruanda’lı oyuncularının çok büyük kısmının ABD’li oyunculardan kurulu olduğunu ifade eden Erdenay “Ruanda’nın birçok oyuncusu ABD’li oyunculardan oluşuyor. Doğal olarak NBA’i yakından takip ediyorlar. Bu nedenle Hidayet Türkoğlu’na da büyük ilgi gösterdiler” diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...