19 Mayıs Stadı yeniden doğal çim

Ankara 19 Mayıs Stadı’nın suni çim zemini doğal çime dönüştürüldü.

Anadolu Ajansı 15.07.2009 - 11:18

19 Mayıs Stadı yeniden doğal çim

ANKARA - Turkcell Süper Lig'de geçen sezon 3 takıma ev sahipliği yapan ve büyük eleştirilere neden olan Ankara 19 Mayıs Stadı'nın suni çim olan zemini, doğal hale dönüştürüldü.

Gençlerbirliği Kulübü Yöneticisi Serdal Ulusoy, ligin bitimiyle birlikte çalışmalara başladıklarını belirterek, ''30-40 kişilik ekiple gece-gündüz aralıksız çalışarak, stadı lige hazır hale getirdik'' dedi.

Ulusoy, statta çim serme işleminin tamamlandığını, ancak bakımının sürdüğünü belirterek, ''25 gün gibi kısa bir sürede işi bitirdik. Stattaki işlem, 4 Haziran'da başladı, 29 Haziran'da doğal çimin döşenmesi tamamlandı. Döşenen çimin bakımı ise devam ediyor. Çalışmalarda, hem Ankaragücü, hem de Gençlerbirliği kulüpleri sorumluluklarını yerine getirdi. Ayrıca sponsor desteği de sağlanarak, maliyet düşürüldü. TFF'nin zeminin yapımına maddi anlamda bir katkısı olmadı. Sökülen suni çimler tesislerimizde bekletiliyor'' diye konuştu.

19 Mayıs Stadı'ndaki zemin yenileme çalışmalarının maliyeti konusunda açıklama yapmayan Serdal Ulusoy, ''Ankara'dan bir şirkete yaptırdık. 1 Ağustos'taki TSYD final maçında stadımız hazır duruma gelecek. Kullandığımız tüm malzeme Türkiye'den getirildi. Eğer malzemeyi yurtdışından getirmiş olsaydık, stat lige yetişmeyecekti. İnandığımız Türk mühendislerin ürünlerini kullandık. Yıpranmanın çok olduğu taç çizgilerinde ise suni çim bırakıldı. Bu ayrıntı yan hakemlerin de işini kolaylaştırıyor. Çünkü zeminin bu bölümünde yıpranma çok daha fazla oluyor. Böyle bir yapımla bu yıpranmayı en aza indirip, hakemlere yardımcı olduk diye düşünüyorum. Ayrıca stadın trafosu, jeneratörü ve enerji bölümü bakımdan geçirildi'' dedi.

''FUTBOLCU VE TEKNİK ADAMLARIN MAZERETİ KALMADI''
Serdal Ulusoy, birkaç sezondur kötü bir performans sergileyen ve bunun nedenlerinden biri olarak zemini gösteren Ankara takımlarının bu mazeretinin ortadan kalktığını söyledi.

Kendisinin bir yönetici olarak artık böyle mazereti kabul etmediğini vurgulayan Ulusoy, ''Futbolcu ve teknik adam açısından sentetik saha mazeretini artık duymamamız gerektiğine inanıyorum. Ankara takımlarının hedefi hiçbir zaman düşmemek olmamıştır. Bu sezon başkent ekipleri hak ettikleri yerlerde olmalılar diye düşünüyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...