'2006 yılından beri F.Bahçe'nin önü kesiliyor'

Fenerbahçe Mali Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Aziz Yıldırım, 2 yıl daha sarı-lacivertli kulüpte olduğunu belirtirken, ezeli rakipleri Galatasaray hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haberler - Ntvspor 11.05.2013 - 13:06

'2006 yılından beri F.Bahçe'nin önü kesiliyor'

Fenerbahçe Mali Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Aziz Yıldırım, 2 yıl daha sarı-lacivertli kulüpte olduğunu belirtirken, ezeli rakipleri Galatasaray hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Mali Genel Kurul'da çok önemli açıklamalarda bulundu.

"Benim ve arkadaşlarımın 2 yıl daha süresi var, 2 yıl daha buradayım" diyen Aziz Yıldırım, "Bütün tesislerimizi planladığımız Fenerbahçe Kampüsü'ne taşımak istiyoruz. Topuk Yaylası'nın tapusu bir kaç ay içinde almış olacağız. Kenan Evren Lisesi için devlete verdiğimiz bütün taahütleri yerine getirdik" diye konuştu.

Yıldırım, "Kenan Evren Lisesi arazisindeki işletmeden devlet de pay alacak. Otel ve AVM yapacağız. Kenan Evren Lisesi için devlete 3 okul yaptık. Yaptığımız 3 okulun maliyeti 30 milyon TL'dir" şeklinde konuştu.

‘KUPADA A2 İLE OYNARIZ’
Ziraat Türkiye Kupası'nın bu statüyle devam etmesi durumunda bundan sonra bu kupa maçlarında A2 takım ile mücadele edeceklerini ifade eden Yıldırım, "Zararımız var, böyle bir statü olmaz. Gereğinin yapılması için görüşeceğiz, şayet olmuyorsa bundan sonra Türkiye Kupası'nda A2 ile mücadele edeceğiz" dedi.

'SONRADAN ÖĞRENDİK DENİZLİ'DE OLAYLAR OLMUŞ'
Aziz Yıldırım, "2006 yılından beri Fenerbahçe'nin önü kesiliyor, bunu herkesin anlaması gerekiyor. 2006'da Denizli'de şampiyonluğu kaybettik sonradan öğrendik orada olaylar olmuş. Ancak üstü kapatıldı. Benim davam devam ediyor, Konuşmamam yönünde telkinler alıyorum. Ben de böyle düşünüyorum çünkü hukuka saygımız var. Biz başka kulüplerin işleri ile ilgili hiç konuşmadık" dedi.

'BİZ ŞAMPİYON OLUNCA ŞAİBE VAR, OLMAYINCA BİR ŞEY YOK'
Aziz Yıldırım, "2009-10 yılında son maçta kaybettik. Bakan bile 'şaibe var' dedi. Bursa şampiyon olunca şaibe maibe kalmadı. Fenerbahçe şampiyon olduğunda hep şike var, Fenerbahçe olmadığında hiçbiri yok ama. Biz, Fenerbahçe olarak her düştüğümüzde kalktık ve dimdik ayaktayız" şeklinde konuştu.

"Türkiye'de şike ve teşvik konusunda bir temizlik yapılacaksa son 30 yıla bakmak lazım. Benim bir cezam varsa çekmeye razıyım" diyen Aziz Yıldırım, "Diğer kulüplerin şampiyonlukları incelenmelidir. 50 yılın faturası bize çıkarılamaz" dedi.

'ALKIŞLAMA VİCDANA BIRAKILMALI'
"Alkışlama meselesini insanların vicdanları ve kültürlerine bırakmak lazım" diye konuşan Yıldırım, "Galatasaray'da bir gelenek vardır; her şeyi yapıp sonra ellerini uzatır gibi yaparlar. Sonra yine bildiklerini yaparlar. Lizbon'a gelmek isteyen benimle konuşur, gazeteye konuşmaz" diye konuştu.

Aziz Yıldırım, "Madem Fenerbahçe kirli, çıkartın o zaman havuzdan görelim bakalım Fenerbahçe ne kadar alıyor siz ne kadar? Fenerbahçe 376 trilyon vergi verdi. 87 trilyon bu sene vergi verdik. Devleti göreve çağırıyorum. Bütün kulüpler incelensin" dedi.

'TÜRK TELEKOM ARENA DEVLETİN STADI'
Fenerbahçe Kulübü, bu ülke için yapılan bir stada karşı çıkmaz" diye konuşan Yıldırım, "Türk Telekom Arena kimsenin stadı değil, devletin stadı. İsim hakkında da parayı aldılar. Sonra Fenerbahçe'yi geçtik diyorlar" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım, "Bizim stadımızı yaparken emeği geçen tüm Fenerbahçelilere teşekkür ediyorum" dedi.

'ÜYE SAYIMIZI 1 MİLYONA ÇIKARMALIYIZ'
Yıldırım, "İddaa gelirlerlerinde 4-5 milyon lira alıyoruz. 30 milyon liraya yakın para almamız gerekiyor. Bizim bu paralar alınıp bir yerlere dağıtılıyor. Yayın hakları serbest olabilir. Biz hakkımızı almak istiyoruz. Bizim büyümemiz gerekiyor. Bu ortamda nasıl büyüyelim? Üye sayımızı 1 milyon seviyesine çıkarmalıyız" diye konuştu.

AYKUT HOCA'YLA DEVAM
Aziz Yıldırım, "Aykut hocamızla devam edeceğiz. Gerekli olan yerlere gerekli oyuncuları alacağız" diye konuştu.

'SEFA FENERBAHÇELİ DEĞİL'
Tribünlerde uyuşturucu kullanıldığını belirten Yıldırım, "Her şeyi silerim, Karabük maçında 'şike şike' diye bağırılmasını asla unutmam. Bakın buradan söylüyorum; tribünün reisi olan Fenerbahçeli değil, Beşiktaşlı. Sefa, Fenerbahçeli falan değil. Kendisi Beşiktaşlı. Tribünlerde uyuşturucu kullanıyorlar. Buradan savcıları göreve çağrıyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...