49 şampiyonluğa bedel galibiyet!

İrlanda ekibi Dundalk, 1-0 kaybettiği ilk maçın rövanşında favori BATE Borisov’u 3-0 yenerek Şampiyonlar Ligi Play-Off turuna yükseldi. Dundalk böylece bir maçla İrlanda şampiyonunun kazandığı paranın tam 49 katını kasasına koydu.

Ntvspor 03.08.2016 - 11:25

49 şampiyonluğa bedel galibiyet!

İrlanda Ligi'nde şampiyon olan takım, sadece 110 bin euro para ödülü alıyor. Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda favori BATE Borisov’u elemeyi başaran Dundalk’ın kasasına ise 1 maçla tam 5.4 milyon euro; bir başka deyişle şampiyonluk ödülünün 49 katı para girdi.

Belarus ekibine deplasmanda 1-0 yenilen Dundalk, rövanş maçını 3-0 kazanarak tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi Play-Off’larında mücadele etme hakkı kazandı. Devler Ligi'ne giren ilk İrlanda takımı olmayı hedefleyen Dundalk, şimdiden UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara katılmayı da garantiledi.

Dundalk, Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı başarırsa kasasına 14 milyon euro daha girecek. UEFA Avrupa Ligi macerası da İrlanda ekibini şimdiden heyecandırıyor. Zira Dundalk, grupta alacağı her beraberlikte İrlanda Ligi'nde 1 sezonluk emeğine denk düşen bir parayı kasasına koyacak.

Avrupa Ligi'ndeki olası her galibiyette ise Dundalk, lig şampiyonluğu ödülünün 3 katı para kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...