'5 trilyon verirsek kulübün yolunu şaşırır'

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktör Fuat Çapa ile parasal nedenlerle yüzünden anlaşamadıklarını, Çapa'nın yerine düşünülen isimlerin de Bülent Uygun ve Rıza Çalımbay olduğunu açıkladı.

Ntvspor 08.05.2013 - 17:33

'5 trilyon verirsek kulübün yolunu şaşırır'

Fuat Çapa'nın Gençlerbirliği'nden ayrılacağı haberlerini, kulüp başkanı İlhan Cavcav da doğruladı.

Ankara Üniversitesi'nde katıldığı bir söyleşide, Fuat Çapa ile ilgili sorulan soruyu açık bir şekilde cevapladı. Fuat Çapa'nın yerine düşündükleri isimleri de belirten Cavcav, "Dün Fuat Hoca'yla işi bitirdik. Kendisiyle resmen çalışmayacağız. Ancak Bülent Uygun, Rıza Çalımbay ve bir sürü arkadaşın isimleri geçiyor. Dün Fuat Hoca'ya son olarak mutabık kaldık" ifadelerini kullandı.

Başarılı teknik adamla aralarındaki anlaşmazlığın, sadece maddi yönden olduğunu vurgulayan İlhan Cavcav, Dün kulağıma geldiği üzere Ertuğrul Sağlam'a Kasımpaşa'nın verdiği paranın 2 milyon euro olduğunu duydum. 2 milyon euro 5 trilyon yapar. Eğer bir teknik adama 5 trilyon para verirsek kulübün yolunu şaşırır, o zaman ben kendim yaparım teknik direktörlüğü. O bakımdan Fuat Hoca'yla böyle bir anlaşmazlık içerisine girdik, dün akşam da kendisi bana telefon etti. Ben de kendisine 'Hoca Allah yolunu açık etsin, istediğin yerle anlaşabilirsin' dedim" şeklinde konuştu.

Fuat Çapa'nın ardından teknik direktör arayışlarına başladıklarının da altını çizen tecrübeli başkan, "Şu 3-5 gün içerisinde temas kurduğumuz arkadaşlar var. Belki bir yabancı teknik direktör olabilir, görüşmelerimiz var. Temennimiz yerli evlatlarımızdan yana olacak" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...