'5 yıl daha Çeşme'ye gitmeyeceğim'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, "Bu camia bana görev verdiği sürece ve hangi görevi verirse versin çalışmaya devam edeceğim. En az 5 yıl daha Çeşme'ye gitmeyi de düşünmüyorum." dedi.

Haberler 18.01.2010 - 16:03

'5 yıl daha Çeşme'ye gitmeyeceğim'

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, son günlerde kendisiyle ilgili yapılan yorumlarla ilgili açıklama yaparak, ''En az 5 yıl daha Çeşme'ye gitmeyi düşünmüyorum'' dedi.

Kulüp resmi internet sitesinden yer alan açıklamasında Denizli, son günlerde bazı basın organlarında şahsına yönelik, 'Aklı Çeşme'de, kendini takıma veremiyor' şeklinde yorumlar yapılmakta ve yazılar yazılmakta olduğunu belirterek, ''Türkiye'de herkesin özellikle de Beşiktaş Camiası'nın bilmesini isterim ki; şu anda aklımın, kalbimin ve ruhumun olduğu yerdeyim. Bunun için de çok mutluyum. 20 yıldır yaptığım her röportajda Çeşme'yi özlediğimi söyledim. Ancak nedense bazı basın organları sadece son yaptığım röportajda, bu yöndeki sözlerimden farklı anlamlar çıkarttılar. Bunun son derece manidar ve sadece yıpratma amaçlı olduğu düşüncesindeyim'' ifadelerini kullandı.

Denizli, ''Çeşme'ye dönmek istersem kimseden icazet alacak halim yok. Futboldan maddi ve manevi bir beklentim de yok. İkisine de fazlasıyla sahibim. Bir tek şeye ihtiyacım var, o da camianın başarıyı yaşaması ve benim de bu başarıda pay sahibi olmam. Şu anda geçen yıldan çok daha konsantre ve yoğun bir şekilde kulübümün başarısı için çalışmaktayım'' şeklinde konuştu.

Kötü bir dönem geçirdiklerini ve bu nedenle üzüldüklerini vurgulayan tecrübeli teknik adam, ''Ancak bunu telafi edeceğiz. Hem ben hem de oyuncularım, hep birlikte her türlü çabayı sarf edeceğiz. Elbette ki camiamızın da takımın yanında olmasına ihtiyacımız var'' dedi.

Mustafa Denizli, zaman zaman kontratlarının bir yıllık olmasına da dikkat çekildiğini dile getirerek, ''Bu benim bütün meslek yaşantım boyunca çalışma şeklim olmuştur. Kontratlarımın süresi hiç önemli değildir. Bu camia bana görev verdiği sürece ve hangi görevi verirse versin çalışmaya devam edeceğim. En az 5 yıl daha Çeşme'ye gitmeyi de düşünmüyorum. Sadece her yıl olduğu gibi tatilimi orada geçireceğim. Merak edenler varsa, bunu  benim ağzımdan duysunlar istedim'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...